بارداریزنان و زایمانمسائل جنسی

رابطه جنسی دوران بارداری و فواید رابطه جنسی برای زنان باردار

داشتن رابطه جنسی هنگام بارداری تقریبا در هر روز واقعا برای شما بسیار خوب است! شما باید با حالت تهوع صبحگاهی، یبوست، خستگی و درد ناگهانی و روزانه  دست و پنجه نرم کنید . در چنین زمانی، رابطه جنس ممکن است آخرین چیزی باشد که به آن بپردازید. اما داشتن رابطه جنسی دوران بارداری واقعا برای شما مفید است.

 

رابطه جنسی دوران بارداری .

فواید رابطه جنسی دوران بارداری :

1. فشار خون شما را در محدوده طبیعی نگه می دارد :

فشار خون بالا یا پره اکلامپسی ممکن است در بارداری بسیار رایج باشد، اما هنوز هم 8 تا 10 درصد زنان باردار در کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت می تواند در طول بارداری به عوارض شدیدی برای شما و کودک شما تبدیل شود. برای جلوگیری از آن، شما باید سطح فشار خون خود را کنترل کنید.

داشتن رابطه جنسی می تواند به شما در کاهش فشار خون کمک کند و حتی ممکن است از پره اکلامپسی جلوگیری کند. هنگامی که شما رابطه جنسی دارید، هورمون ای را به نام اکسی توسین آزاد می کنید. این هورمون در کاهش سطح استرس کمک می کند و در نتیجه باعث کاهش فشار خون می شود. در واقع، داشتن رابطه جنسی دوران بارداری حتی می تواند شما را آرامتر نگه دارد.

 

2.کمک به داشتن خواب کافی :

هنگامی که شما باردار هستید، خوابیدن یک وظیفه است زیرا کودک در هنگام استراحت به بهترین نحو ممکن عمل می کند. هنگامی که شما رابطه جنسی دارید، سطح آندورفین ها در بدن شما به طور چشمگیری افزایش می یابد، که می تواند به کاهش خستگی کمک کند و منجر به آرامش شود. علاوه بر این، جنبش نوسان جنسی می تواند نوزاد شما را به خواب فرو ببرد، که باعث می شود که لگد زدن در شب هنگام کاهش یابد.

 

3. باعث صمیمیت بین شما و شریک زندگیتان می شود :

در دوران بارداری، احتمال ایجاد اختلالات بین شما و شریک شما زیاد است. در هر صورت، این یک واقعیت مشهور است که عدم وجود رابطه جنسی برای یک دوره طولانی می تواند صمیمیت بین شما و شریک زندگی شما را کاهش دهد.

همانطور که قبلا گفتیم، زمانی که شما رابطه جنسی دارید، هورمون اکسی توسین را آزاد می کنید. این هورمون نیز به عنوان “هورمون پیوند” شناخته شده است و مسئول افزایش وابستگی های احساسی بین شرکا است .

 

4. درد را کاهش می دهد :

بارداری بدون درد نیست. ممکن است درد های شکمی را به دلایل مختلفی از جمله نفخ و یبوست تا گرفتگی تجربه کنید. داشتن رابطه جنسی دوران بارداری می تواند تسکین درد را فراهم کند. هنگامی که شما در دوران بارداری رابطه جنسی دارید، در بدن شما تولید هورمون های خاصی نظیر پرولاکتین، پروژسترون و استروژن تولید می شود. این هورمون ها جریان خون را به لگن شما افزایش می دهد، در نتیجه از امراض قلبی و حتی درد واژن جلوگیری می کند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

روابط زناشویی بعد از کاشت مو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا