طب سنتی

7 راه موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی

مورچه ها به شیوه های مختلف برای محیط زیست بسیار مهم هستند، اما هنگامی که به شما آسیب برسانند باید راهی را برای از بین بردن مورچه امتحان کنید. بسیاری از ما مواد شیمیایی شدید را برای از بین بردن آنها استفاده میکنیم. با این حال، این کار به طور بالقوه برای همه خطرناک است.

 

 از بین بردن مورچه

 

بنابراین، چرا از روش های طبیعی برای از بین بردن مورچه استفاده نمی کنید؟ در زیر چند روش موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی ذکر شده است.

 

روش های موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی:

1. سرکه:

 

 از بین بردن مورچه

 

استفاده از سرکه، مسیرهای بویایی مورچه را مختل می کند، که باعث می شود مورچه ها به عقب رانده شوند. مخلوط کردن یک قسمت آب با بخشی از سرکه سفید و اسپری کردن این مخلوط در طول مسیر مورچه  و همچنین سطوح برای از بین بردن مورچه ها موثر است.

 

2. اسانس:

 

 از بین بردن مورچه

 

مورچه ها بوی شدید را دوست ندارند، زیرا مانع از ارتباطات آنها و مسیرهای عجیب و غریب می شود. معمولا روغن اوکالیپتوس یا نخود فرنگی ترفند مناسب است، اما می توانید  ترکیب روغن های مختلف را بدست آورید. اسانس نعناع یا نخود فرنگی (20 قطره) را در آب شیرین مخلوط کنید. اسپری این مخلوط را آزادانه در ورودی خانه خود هر زمان که لازم باشد اسپری کنید.

 

3. لیمو:

 

 از بین بردن مورچه

 

شما حشره کش ها را خریداری نکنید . برای از بین بردن مورچه آب لیمو و آب را مخلوط کنید.اسپری این مخلوط را در مناطقی که مورچه های زیادی وجود دارند  اسپری کنید. شما هر روز باید به طور منظم اسپری کنید تا از شر آنها خلاص شوید علاوه بر لیمو سایر چربی های مرکبات مانند پرتقال، گریپ فروت و غیره، که حاوی D-limonene هستند نیز در کشتن مورچه ها موثر می باشند.

 

4. پودر تالک:

 از بین بردن مورچه

 

پودر تالک مؤثر است. فقط یک پودر تالک را در اطراف خانه و سایر نقاط شناخته شده ورود مانند پنجره ها و درها بپاشید. دیگر مواد ضدعفونی کننده شامل پودر گوگرد، بوراکس، روغن گل میخک و کرم تارتار برای از بین بردن مورچه خوب است.

 

5. جوش شیرین :

 

 از بین بردن مورچه

 

مخلوط مساوی از شکر و جوش شیرین تهیه کنید. این مخلوط را در جایی که مورچه ها هستند قرار دهید. شکر آنها را جذب می کند.ماده اسیدی موجود در بدن مورچه، هنگامی که آن را مصرف می کند باعث از بین بردن مورچه میشود.

 

6. اسپری صابون:

 

 از بین بردن مورچه

 

صابون مورچه ها را می کشد و می تواند آنها را به طور موثر از بین ببرد. برای ساخت اسپری صابون می توانید از هر نوع مواد شوینده مایع استفاده کنید. اگر بخواهید اسپری صابون سازگار با محیط زیست را بخرید، می توانید از مواد شوینده آلی، زیست تخریب پذیر استفاده کنید.

اسپری این مخلوط به طور مستقیم بر روی مورچه ها پوشش محافظتی از مورچه ها را ایجاد می کند و باعث از دست دادن آب می شود و در نتیجه مورچه ها به دلیل کم آبی بدن می میرند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا