تغذیهدرمان بیماری هاسلامتی

گیاهان و ادویه های مفید برای کنترل قند خون در افراد دیابتی

گیاهان و ادویه جاتی که در این مقاله لیست شده خاصیت ضد دیابتی و ضد التهابی دارند، و می توان آنها را در هر وعده ای استفاده کرد و از خواص آن بهره مند شد. ترکیب های تازه برای خود اختراع کنید تا به مرور متوجه شوید کدام ادویه و گیاهان می توانند با هم طعمی خاص به غذایتان بدهند.

دیابت بیماری است که به ندرت قابل بهبود است و تنها می توان این بیماری را کنترل کرد.

در صورت رعایت نکردن نکات تغذیه ای به تدریج بیماری وخیم تر می شود و به ارگان های بدن آسیب می رساند. از این رو کنترل این بیماری اهمیت زیادی دارد . برخی از ادویه ها و گیاهان برای کنترل این بیماری مفید است .

 

دارچین :

برخی گیاهان از جمله دارچین روند سوخت و ساز گلوکز را بهبود می بخشد.این ادویه حاوی ماده ای است که به سلول های بدن در جذب قند کمک می کند .

میخک :

میخک نسبت به دارچین دارای خاصیت ضد التهابی بیشتری است . در نتیجه برای کنترل دیابت مفید است .

فلفل قرمز :

بیماری دیابت در نخستین مرحله روی روند گردش خون تاثیر می گذارد . گردش خون کند می شود،خون به قسمت های تحتانی بدن جریان پیدا می کند. در گیاهان تند مانند فلفل قرمز ماده ای وجود دارد که گردش خون را تقویت می کند.

مریم گلی :

دیابت کنترل نشده به سلول های مغز آسیب می رساند و در نهایت باعث بیماری آلزایمر  می شود . بعضی از گیاهان از جمله مریم گلی با ترمیم سلول های مغز با بیماری آلزایمر  مقابله میکند. 

زردچوبه :

این ادویه گردش خون را تقویت و تعادل بدن را حفظ می کند. دیابت با ضعیف کردن سیستم ایمنی ، روند درمان عفونت ها را کند می کند . اما خاصیت ضد عفونی کننده و ضد التهابی گیاهان از جمله زردچوبه سیستم ایمنی را تقویت می کند.

سیر :

سیر یکی از گیاهان مفید برای قلب ، قابلیت پمپاژ قلب را بالا می برد . به همین دلیل سیر برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا