تغذیهزیباییسلامتی

خواص قهوه سبز ؛ مزایای شگفت انگیز قهوه سبز برای کاهش وزن، پوست، مو و سلامتی

قهوه سبز همان دانه های قهوه هستند که هنوز فرآوری نشده اند . در طی فرآوری آنتی اکسیدان های طبیعی دانه های قهوه از بین می روند . به همین سبب قهوه سبز نسبت به قهوه فرآوری شده دارای برتری می باشد و برای سلامت بدن ما بسیار مفید هستند . در ادامه با خواص قهوه سبز آشنا خواهیم شد

 

خواص قهوه سبز

غنی از آنتی اکسیدان ها :

دانه های قهوه ی سبز غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که باعث کاهش اثرات مضر رادیکال های آزاد در بدن و مراقبت از سلامت کلی ما می شود. تعدادی از مطالعات تایید کرده اند که دانه های قهوه سبز خام و فرآوری نشده دارای کلروژنیک اسید (CGA)  ۱۰۰٪ خالص هستند که اساسا اسید کافئیک دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی می باشد . این آنتی اکسیدان ها می توانند سطح گلوکز را در جریان خون ما بررسی و مانع از بین رفتن سلول های پوستی شوند .

 

افزایش متابولیسم و چربی سوزی :

اسید کلروژنیک موجود در دانه های قهوه سبز همچنین به عنوان تقویت کننده متابولیسم شناخته شده است .

قهوه سبز میزان متابولیسم پایه (BMR) بدن ما را تا حد زیادی افزایش می دهد که موجب به حداقل رساندن انتشار بیش از حد گلوکز از کبد به خون می شود . به علت عدم وجود گلوکز، بدن ما شروع به سوزاندن سلول های چربی ذخیره شده می کند تا بتواند قند خون خود را تامین کند . بنابراین ؛ دانه های قهوه سبز خالص قابلیت سوزاندن چربی را افزایش می دهد و در نهایت به ما کمک می کند تا چربی بیش از حد را از بین برده و به وزن ایده آل خود برسیم .

 

سرکوب اشتها :

اگر شما از گرسنگی مکرر رنج می برید، دانه های قهوه سبز می تواند بسیار به شما کمک کند زیرا یکی از خواص قهوه سبز همین موضوع می باشد . به عنوان یک مهارکننده قوی و موثر اشتها می تواند میل ما را برای غذا کنترل کند و ما را از پرخوری دور نگه دارد .

بنابراین بدن ما شروع به سوزاندن ذخایر چربی می کند و از اضافه وزن خلاص می شود .

درمان دیابت :

این دانه ی سبز نیز قادر به درمان دیابت نوع ۲ با موفقیت می باشد . عصاره آن به عنوان ماده ای که اولا سطح بالای قند را در جریان خون ما پایین می آورد . دوما به کم کردن وزن سرعت بیشتری می دهد ، شناخته شده است . هر دو مورد برای درمان دیابت نوع ۲ ضروری هستند.

سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهد :

سطح کلسترول بد خون ما با دانه های قهوه سبز قابل کنترل است . لیپوپروتئین با چگالی بالا (LDL) ، همچنین به عنوان کلسترول بد شناخته می شود، عامل اصلی دامن زدن به اختلالات قلبی عروقی، از جمله قلب می شود . مطالعات نشان داده اند که می توان از آن با مصرف عصاره دانه قهوه سبز به طور منظم جلوگیری کرد.

حذف مواد مضر برای مو :

از جمله خواص قهوه سبز می توان به حفاظت از موها نام برد . آنتی اکسیدانی های موجود دانه های قهوه سبز برای موهای ما مفید است. علاوه بر آن که به ما کمک می کند تا در برابر مواد مخرب و مضر برای موها مبارزه کنیم بلکه در داشتن موهایی قوی، سالم و زیبا نقش مهمی را ایفا می کند . عصاره این دانه می تواند رشد و همچنین ضخامت موها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

پوست را مرطوب می کند:

به غیر از آنتی اکسیدان ها ، دانه های قهوه ی سبز همچنین منبع غنی از اسیدهای چرب و موادی از جمله اسید آرایید، اسید لینولئیک و اسید اولئیک می باشند که پوست ما را تغذیه کرده و مرطوب می کند تا سبب توقف خستگی، تغییر رنگ و سایر آسیب های شدید شود.

در نتیجه، ما می توانیم از پوست خشن و آکنه رهایی یابیم.

سیستم ایمنی را تقویت می کند :

این دانه های قهوه در افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار موثر می باشند . با توجه به افزایش شدید رادیکال های آزاد، می توانند به ما در از بین بردن تمام انواع عوارض سمی و مضر کمک کنند.

افزایش سطح انرژی :

از دیگر خواص قهوه سبز می توان به افزایش انرژی اشاره کرد .

با توجه به مقدار بالای کافئین، دانه های قهوه سبز می توانند به عنوان تقویت کننده ی عالی انرژی استفاده شوند. آنها می توانند سطح انرژی ما را بالا ببرند و ما را در تمام طول روز فعال نگه دارند .

منبع : stylecraze

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا