پروتئین | منابع غنی از پروتئین-کدام مواد غذایی سرشار از پروتئین هستند؟

پروتئین نقش مهمی در ساخت عضلات و حفظ بافت های بدن ایفا میکند و سبب بهبود پوست و ناخن میشود به همین دلیل متخصصان تغذیه توصیه میکنند غذاهای حاوی پروتئین را به رژیم غذایی خود بیفزایید در این مجله به معرفی غذاهایی میپردازیم که سرشار از پروتیین میباشند.

پروتئین .

کدام مواد غذایی سرشار از پروتئین هستند؟

۱/ ماست یونانی:

اگر دوست دارید ماست بخورید , ماست یونانی را انتخاب کنید زیرا نه تنها حاوی کلسیم زیادی میباشد و برای استخوان های شما مفید است بلکه نسبت به سایر ماست ها دارای پروتیین بیشتری میباشد. .

 

پروتئین

 

۲/ میگو:

میگو علاوه بر اینکه حاوی ویتامین B12 و سلنیوم است دارای پروتیین زیادی میباشد.
در صورتی که دو بار در هفته میگو بخورید سطح پروتئین بدن شما حفظ میشود.

 

پروتئین

 

۳/ کنسرو ساردین:

کنسرو ماهی ساردین به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی پیدا میشود و علاوه بر پروتیین فراوان دارای ویتامینD نیز میباشد که سبب تراکم استخوان ها و جلوگیری از بیماری هایی که مرتبط با استخوان است میشود. ماهی ساردین دارای امگا۳میباشد که میتواند سلامت قلبی و عروقی را بهبود بخشد و دارای جیوه بسیار کمی میباشد به همین دلیل توصیه میشود در رژیم غذایی تان گنجانده شود.

 

۴/ دانه کدو تنبل:

دانه های کدوتنبل دارای موادمعدنی ضروری مانند: آهن , روی , منیزیم و پروتئین میباشد. خوردن کمی دانه کدو تنبل علاوه بر اینکه اشتها را کاهش میدهد دارای پروتئین زیادی میباشد که میتواند سلول های آسیب دیده پوست را بهبود بخشد و پوست را مرطوب نگه دارد.

 

۵/ گوشت گاو بوداده:

گوشت گاو بوداده حاوی ۱۸ گرم پروتئین میباشد و دارای اسیدآمینه و سایر موادمغذی است.
شما میتوانید ساندویچی را با گوشت گاو بوداده , اسفناج , پیازقرمز آماده کنید و میل نمایید , اما دقت داشته باشید در صورتی که بیماری قلبی عروقی دارید قبل از اضافه کردن این گوشت به رژیم غذایی با پزشکتان مشورت نمایید.

 

پروتئین

 

۶/ نخودفرنگی:

میزان زیاد پروتئین در نخودفرنگی , دلیل مهمی برای ذخیره نخودفرنگی در فریزر شما و افزودن آن به وعده های غذایی میباشد. علاوه بر این نخودفرنگی دارای فیبرغذایی میباشد که در مدیریت اشتها به شما کمک زیادی میکند.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 10 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 765 بازدید

پروتئین | منابع غنی از پروتئین-کدام مواد غذایی سرشار از پروتئین هستند؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است