روش های خانگی جالب و فوری برای درمان دیابت

روش های خانگی درمان دیابت می تواند راه حلی برای رفع مشکلات دیابت باشد، اما یک درمان قطعی نیست. شما می توانید تمام یا بیشتر داروهای خانگی زیر را امتحان کنید تا از مزایای زندگی بدون دیابت لذت ببرید.

 

 Diabetes treatment

 

روش های خانگی برای درمان دیابت :

سرکه سیب

سرکه سیب سرکه  نقش مهمی در درمان دیابت دارد. همچنین سطح گلوکز خون را کنترل می کند که بعد از پایان غذا به طور قابل توجهی افزایش می یابد. علاوه بر این، به کاهش وزن کمک می کند، که مهم است، زیرا چاقی یکی از دلایل اصلی دیابت است.

 

 Diabetes treatmentدرمان دیابت

 

دارچین

افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می توانند   از دارچین به میزان قابل توجهی برای درمان دیابت استفاده کنند. دارچین روند تولید انسولین در پانکراس را افزایش می دهد و سطح قند را کاهش می دهد. شما می توانید دارچین را چندین بار مصرف کنید. آن را با چای یا نوشیدنی های دیگر خود مخلوط کنید یا آن را به مدت حداقل ۴۰ روز به عنوان یک پودر برای به دست آوردن نتایج بهینه استفاده کنید.

 

آب

مصرف مناسب آب باعث می شود تا بدن شما  هیدراته شود و شکر اضافی را از طریق سیستم شما دفع می کند تا بتواند توسط اندام ها و سلول ها به عنوان یک منبع کاربردی انرژی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، آب، سموم و سایر بدنه های خارجی را در بدن شما بیرون می کشد و از بین می رود، که همچنین شامل قندهای اضافی از طریق ادرار می شود.

 

درمان دیابت.

 

نور خورشید :

به عنوان غیر معمول به نظر می رسد، یکی از روش های بزرگ برای درمان دیابت این است که نور خورشید است! نور خورشید منبع ویتامین D و جوان کننده است ، نور خورشید می تواند  به بهبود و افزایش تولید انسولین کمک کند. تامین مناسب انسولین می تواند به افرادی که از هر دو نوع دیابت رنج می برند کمک کند.

 

آلوئه ورا :

ژل آلوئه ورا یک مولفه بسیار قدرتمند برای درمان دیابت است، زیرا حاوی فتواسترول است . مطالعات اولیه فیتوسترول ها را به اثرات ضد هیپرگلیسمی نشان داده اند و می تواند به طور جدی برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ مفید باشد.  برخی از درمان های خانگی با آلوئه ورا شامل مخلوطی از زردچوبه و برگ های آلوئه ورا می باشد. این مواد را با آب مخلوط و دو بار در روز بنوشید.

 

درمان دیابت

 

برگ انبه :

حداقل ۳ یا ۴ برگ انبه را بجوشانید. نوشیدن این مخلوط هر روز صبح  به درمان دیابت کمک میکند.  شما همچنین می توانید برگ ها را خشک  و پودر  کنید. نیمی از یک قاشق چای خوری این پودر را دو بار در روز بخورید.

 

یونجه :

بیماران دیابتی باید حداقل یک قاشق چای خوری دانه های یونجه خرد شده را با یا قبل از غذا مصرف کنند.این به کاهش و تثبیت سطح قند خون کمک می کند.

 

درمان دیابت

 

رژیم کم نمک :

یک مطالعه اخیر  نشان می دهد که مصرف رژیم غذایی با نمک زیاد باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را در مبتلایان به دیابت می شود، لذا توصیه می شود رژیم کم نمک را انتخاب کنید.

 

کدو تلخ :

کدو تلخ  لوزالمعده را تحریک می کند تا انسولین را آزاد کند، در نتیجه اثرات گلوکز بیش از حد در بدن را از بین می برد.

 

روغن کانولا :

تحقیقات  نشان می دهد که  رژیم کم گلوکز غنی شده با روغن کانولا ممکن است به بهبود کنترل گلیسمی در دیابت نوع ۲ کمک کند.

 

رژیم غذایی فاقد گلوتن :

تحقیقات اخیر  نشان می دهد که رژیم غذایی بدون گلوتن ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۱ را کاهش دهد.

 

ورزش در حین بارداری :

تحقیقات جدید نشان می دهد که ورزش در دوران بارداری می تواند به درمان دیابت بارداری و جلوگیری از شروع دیابت نوع ۲ پس از تولد کمک کند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

ارسال شده در تاریخ 22 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 729 بازدید

روش های خانگی جالب و فوری برای درمان دیابت
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است