درمان بیماری ها

اسانس باور نکردنی برای درمان آرتریت روماتوئید

اسانس های محبوب برای درمان آرتریت روماتوئید شامل زنجبیل ، اسطوخودوس، فلفل سیاه ، نعناع و اکالیپتوس است.
مزایای فلفل شامل کاهش وزن، هضم غذا، ایمنی قوی است .

10 اسانس برای درمان آرتریت روماتوئید :

روغن فلفل سیاه :

برای درمان آرتریت روماتوئید ، روغن فلفل سیاه می تواند به عنوان یک ماده ضد التهابی و ضد درد عمل کند که می تواند جریان خون را به مفاصل افزایش دهد ، سفتی و درد را کاهش دهد و میزان حرکت را افزایش دهد.

نحوه استفاده – به علت اینکه روغن فلفل سیاه میتواند شدید و به شدت دردناک باشد، چند قطره را در یک روغن حامل مانند روغن بادام یا روغن جوجوبه مخلوط کنید و سپس به صورت محلی آن را به منطقه آسیب اعمال کنید.

روغن نعناع برای درمان آرتریت روماتوئید :

لذت بردن از ترکیبات ضد التهابی و ضد درد روغن نعناع انتخاب خوبی برای افرادی است که از درد مزمن آرتروز رنج می برند. این روغن نسبتا ارزان و غیر حساس است، به طوری که مردم در صورت لزوم می توانند از آن استفاده کنند.

چگونگی استفاده –  چند قطره روغن نعناع را در محل درد آرتریت خود برای تسکین بمالید . آن را به آرامی بر روی مفاصل خود ماساژ و اجازه دهید به طور کامل جذب شود.

روغن اکالیپتوس برای درمان آرتریت روماتوئید :

تحقيقات نشان داده است كه ويژگي هاي ضد التهابي شديد همراه با تعدادی از اجزای قدرتمند ديگر در روغن اکالیپتوس می توانند از عفونت جلوگیری كنند و باعث بهبودی آرتریت شوند .

نحوه استفاده –  بهتر است که روغن اکالیپتوس را با روغن حامل مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبه مخلوط و استفاده کنید.

روغن نخود فرنگی برای درمان آرتریت روماتوئید :

مواد تشکیل دهنده فعال در روغن فلفل قرمز کپسایسین است، این ماده فعال قادر به از بین بردن التهاب در مفاصل است.همچنین دارای اثر تسکین دهنده درد است. با محدود کردن انتقال دهنده های خاصی برای درد، کپسایسین یک گزینه بسیار محبوب برای افراد مبتلا به علائم مزمن آرتریت روماتوئید است.

نحوه استفاده –  به طور منظم 3-5 قطره روغن فلفل را با 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط و به طور مستقیم بر روی ناحیه دردناک مفاصل و پوست خود اعمال کنید. اگر این کار را برای چند هفته انجام دهید،حداقل یک ماه از خودتان در برابر درد و التهاب محافظت میکنید.

روغن زنجبیل برای درمان آرتریت روماتوئید :

زنجبیل با آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی بسته بندی شده است که می تواند به طور مؤثر باعث کاهش التهاب و تورم شود.

چگونگی استفاده –  بهتر است که روغن زنجبیل را در یک روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن بادام رقیق کنید و سپس آن را به صورت موضعی به محل درد خود اعمال کنید. سپس می توانید یک کمپرسور گرم یا حوله را به منطقه اعمال کنید تا حرکات و جریان خون را ترویج دهد.

روغن لیمو برای درمان آرتریت روماتوئید :

روغن لیمو دارای خواص دیورتیک است، بنابراین هنگامی که به این مفاصل متورم اعمال می شود، می تواند به حذف این مایع اضافی و بهبود دامنه حرکت شما کمک کند.

نحوه استفاده –  روغن لیمو را می توان به طور مستقیم به مفاصل اعمال کرد، اگر چه در بسیاری از درمان های سنتی، روغن لیمو گراس به آب بخار اضافه میشود.

روغن زردچوبه برای درمان آرتریت روماتوئید :

زردچوبه بخاطر داشتن ماده فعال، کورکومین می تواند به طور مستقیم با التهاب در اطراف مفاصل مبارزه کند.

نحوه استفاده –  برای استفاده داخلی، به سادگی چند قطره روغن زردچوبه را به چای خود اضافه کنید، و یا حتی آن را بر روی مواد غذایی خود بریزید . کاربرد موضعی در یک روغن حامل نیز در محل درد موثر است.

روغن اسطوخودوس برای درمان آرتریت روماتوئید :

این روغن نه تنها به مقابله با نشانه های آرتریت مانند درد و التهاب کمک می کند، بلکه می تواند به کاهش درد و تنش های عضلانی کمک کند،

چگونگی استفاده – قبل از رفتن به رختخواب، چند قطره روغن را به دست ها و پاها بمالید یا به طور مستقیم روغن را به قسمت های ملتحمه یا مفاصل بمالید. در اغلب موارد، روغن اسطوخودوس را می توان بدون رقیق کردن استفاده کرد، اگر چه افرادی که دارای پوست حساس هستند، می توانند از یک روغن حامل استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا