بخور صورت به صورت اصولی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب

بخور صورت روشی عالی برای پاکسازی، بهبود و جلوگیری از مشکلات پوستی است. همه ی ما دوست داریم که پوستی شاداب و با طراوت داشته باشیم. اما خستگی و آلودگی هوا، فشار عصبی و سایر مسائل ممکن است موجب ایجاد کدورت و مشکلات پوستی شود. بنابراین با انجام بخور صورت در انتهای روز با گذشت زمان داشتن پوستی صاف و زیبا را تجربه کنید. پیشنهاد من به شما این است که قبل از شروع از صورت خود عکس گرفته و پس از گذشت چند هفته رنگ و روی صورت خود را مقایسه کنید تا بیشتر به جادوی بخور صورت ایمان بیاورید. در ادامه دو روش موثر در انجام بخور صورت برایتان آورده ایم.

بخور صورت

روش اول: بخور صورت با  روغن‌ها و گیاهان موثر

۱. ظرفی را پر از آب کنید و بجوشانید.

۲. قبل از  بخور، صورت خود را با صابون‌های مناسب و آب گرم بشویید. و با حوله ای نرم صورتتان را خشک کنید.

۳. آب را درون یک کاسه بریزید.

۴. اگر مایل بودید مقداری گیاه تازه یا خشک‌شده یا روغن‌های مناسب را به آب اضافه کنید. این کار عطر خوبی به بخور می دهد و خاصیت آن را بیشتر کند. 
خواص برخی از گیاهان در بخور صورت:

 چای سبز یا نعناع را در بخور ریخته تا سبب انرژی‌بخشی آن شود.

بابونه یا اسطوخدوس موجب به وجود آمدن احساس آرامش می شود.

نعناع یا اکالیپتوس ، حس خنکی را ایجاد می‌کند.

اضافه کردن بالنگ به بخور باعث کاهش استرس می‌شود.

۵. صورت خود را جلوی بخار آب قرار دهید. برای نتیجه ی بیشتر  می‌توانید یک حوله نیز روی سر خود بیندازید. ده دقیقه در این حالت بمانید. چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. اجازه دهید تا حرارت، صورت‌تان را تازه کند و منافذ پوست‌تان باز شود.

نکته ی مهم : استفاده از بخور صورت به صورت طولانی و یا نزدیکی زیاد آن به آب داغ سبب التهاب پوست شما می شود.

 

۶. از یک ماسک مناسب برای پوست خود استفاده کنید. ماسک خاک ‌رس بسیار مناسب است. خاک رس را با آب مخلوط کنید و به‌آرامی روی پوست خود بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید، سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید.

ماسک عسل طبیعی هم می تواند مفید باشد.

اگر علاقه ای به استفاده از ماسک ندارید و یا وقت کافی ندارید می توانید تنها صورت خود را با آب خنک بشویید.

۷. از تونر ها برای بستن منافذ استفاده کنید. بستن مجدد منافذ باعث می‌شود که آلودگی وارد پوست صورت‌تان نشود. برای این کار از تونری استفاده کنید تا علاوه‌بر بسته‌شدن منافذ، پوست زیباتر و تازه‌تری داشته باشید. برای این کار مقداری پنبه را به تونر آغشته کنید و آن را به بینی، پیشانی، چانه و گونه‌های خود بزنید.

سرکه سیب تونری طبیعی است؛ که بسیار مفید می باشد.

آب‌لیمو به‌عنوان تونر هم بسیار کارامد است. حتما ابتدا آب‌لیمو را روی قسمتی از پوست صورت‌تان امتحان کنید. پوست بعضی از افراد ممکن است نسبت به آب‌لیمو حساسیت داشته باشد.

۸. از مرطوب‌کننده برای حفظ رطوبت پوست استفاده کنید. مرطوب‌کننده باعث جلوگیری از خشکی پوست شما می‌شود برای همین استفاده از آن بسیار مهم است. برای این کار از مرطوب‌کننده‌ی دلخواه خود یا از روغن نارگیل، روغن جوجوبا یا روغن آرگان استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

لیفت و کشیدن پوست گردن ؛ انواع درمان افتادگی پوست گردن و راههای پیشگیری از آن

لیزر پوست ؛کاربردها، مزایا و عوارض استفاده از آن در پوست

افتادگی پوست صورت و گردن ، انواع روشهای پیشگیری و درمان خانگی و پزشکی

منبع : wikihow

ارسال شده در تاریخ 7 آوریل 2018 توسط آلما میر با موضوع زیبایی | 1,563 بازدید

بخور صورت به صورت اصولی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است