اگر میخواهید یک شب خوب بخوابید پنج غذای قبل از خواب را بشناسید

اگر میخواهید یک شب خوب بخوابید پنج غذای قبل از خواب را بشناسید .

غذای قبل از خواب.

 

پنج غذای قبل از خواب باید بخورید:

۱٫ موز غذای قبل از خواب:

اگر چه به طور کلی غذای تقویت کننده انرژی در نظر گرفته می شود، موز دارای غنی از منیزیم است که ماهیچه ها را شل کرده و همچنین حاوی سروتونین و ملاتونین هستند که خواب را تشویق می کنند.

 

غذای قبل از خواب

۲٫ بادام

به عنوان یک منبع عالی از چربی های سالم شناخته می شود، بادام نیز با تریپتوفان و منیزیم شکسته می شود “که هر دو به طور طبیعی باعث کاهش عملکرد عضلات و عصب می شود در حالی که ریتم قلب شما را تقویت می کند.”

 

۳٫ عسل

فقط یک قاشق چای خوری عسل به اندازه کافی برای تحریک انتشار ملاتونین در مغز به ما کمک می کند.

 

غذای قبل از خواب

۴٫ جو

علاوه بر این که یکی دیگر از غذاهای غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و اسید آمینه است که ملاتونین را تحریک خواب را تقویت می کند، جو نشان دهنده تولید انسولین است و به طور طبیعی قند خون را افزایش می دهد.

 

در اینجا چیزی است که قبل از خواب باید از مصرف آن جلوگیری کرد:

۱٫ الکل

 

غذای قبل از خواب

۲٫ پنیر

همیشه شنیدند مردم می گویند پس از خوردن مقدار زیادی پنیر، رویاهایی عجیب دارند؟ پنیر سخت حاوی سطوح بالای اسید آمینه تیرامین است که در واقع باعث می شود مغز هشدار بیشتری پیدا کند.

۳٫ غذای تند

 

غذای قبل از خواب

 

۴٫ غذای چرب

غذاهای چرب برای معده شما برای هضم سخت هستند و احتمالا موجب سوزش سوزی می شوند که موجب خوابیدن بیشتر می شود.

۵٫ قهوه

شاید واضح است که کافئین در قهوه، آن را بدون هیچ تخت تر می کند – محرک در مدت زمان طولانی در سیستم شما باقی می ماند و هنوز هم می توانید اثرات آن را حتی ده ساعت بعد احساس کنید.

 

 

منبع: www.independent.co.uk

ارسال شده در تاریخ 14 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 809 بازدید

اگر میخواهید یک شب خوب بخوابید پنج غذای قبل از خواب را بشناسید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است