ولوواژینیت و ترشح واژینال غیر طبیعی قبل از بلوغ در دختران

ولوواژینیت ممکن است در سراسر دوران کودکی تا بلافاصله قبل از دوران بلوغ، در کودک ایجاد شود. علاوه بر این عدم کنترل و رعایت ناکافی بهداشت  ناحیه پرینه، به بروز ولوواژینیت کمک می کند.

همچنین قبل از بلوغ ناحیه تناسلی کاملآ مستعد آسیب حاصل از مواد محرک شیمیایی می باشد. ولوواژینیت شایع ترین شکایتی است که متخصصین ژنیکولوژی کودکان با آن مواجه هستند.

 

ولوواژینیت و ترشح واژینال

از جمله ترشحات غیر طبیعی واژینال در دوران قبل از بلوغ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لکوره فیزیولوژیک:

 • در هر دو انتهای طیف دوران کودکی دیده می شود.
 • ترشح واژینال مشخصآ به رنگ خاکستری و چسبناک هستند. در نوزادان، مقادیر کمی از خون ممکن است به علت قطع هورمون مادری دیده شوند.
 • طی ۶ تا ۱۲ ماه قبل از شروع اولین قاعدگی، افزایش ترشح استروژن مسئول ترشح سفید از واژن است.

 

ولوواژینیت غیر اختصاصی یا مختلط:

 • علت این عفونت را اغلب می توان به عدم رعایت بهداشت ناحیه پرینه و آلودگی به مدفوع نسبت داد.
 • اقدامات بهداشتی اولین مرحله در درمان عفونت هستند. شست و شو و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی، استفاده از صابون های بدون عطر،
 • پوشیدن لباس های زیر سفید و نخی . عدم پوشیدن لباس های تنگ و غیر جاذب وپاک کردن محل از جلو به عقب با پارچه های بهداشتی سفید و نرم توصیه می شود.

 

ولوواژینیت اختصاصی:

 • شایع ترین علت ولوواژینیت ، علت آلرژیک است.

 

بیماری بثوری:

 • در دوره قبل از بلوغ، از بین بیماری های بثوری ، بیش از همه آبله مرغان مسئول است.
 • درمان خاص لازم نداشته و فقط انتی بیو تیک توصیه می شود.

 

پارازیت ها:

 • از بین پارازیت ها به کرمک می توان اشاره کرد.
 • طفل دچار خارش شدید در ناحیه تناسلی و ترشح زرد رنگ می شود.
 • با داروهای ضد انگل و آنتی بیو تیک درمان می شود.

 

جسم خارجی:

 • وجود جسم خارجی  در واژن که با ترشح چرکی فراوان سبز، خونی و بدبو خود را نشان می دهد.
 • شایع ترین علت ترشحات واژینال در کودکی است.
 • شایع ترین یافته وجود تکه کوچکی از کاغذ توالت یا مدفوع است.
 • با تشخیص باید جسم خارجی را از واژن خارج کرد .
 • درمان آنتی بیو تیک جهت رفع عفونت اضافه انجام شود.

ارسال شده در تاریخ 9 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی | 1,089 بازدید

ولوواژینیت و ترشح واژینال غیر طبیعی قبل از بلوغ در دختران
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است