هضم غذا |بهترین مواد غذایی برای بهبود هضم غذا چیست؟

هضم غذا یک عمل اساسی و مهم میباشد که توسط آنزیم های گوارشی و باکتری هایی که در تجزیه مواد غذایی نقش دارند , انجام میشود.
اگر تا به حال مسئله ی هضم غذا را نادیده گرفته اید و یا اینکه در هضم غذا دچار اختلال شده اید این مجله را دنبال کنید تا با غذاهایی که سبب هضم غذا میشوند آشنا شوید , گنجاندن غذاهای زیر در رژیم غذایی , یک راه مطمئن برای رفع اختلالات مربوط به هضم غذا میباشد.

بهترین مواد غذایی برای بهبود هضم غذا چیست؟

۱/ پاپایا :

پاپایا حاوی آنزیم های گوارشی به نام پاپائین میباشد که به هضم غذا کمک میکند.
همچنین پاپایا یک منبع غنی از ویتامین هایی مانند A ,B ,Cاست که دارای خواص آنتی اکسیدانی میباشد و میتواند علائم نفخ را کاهش دهد و سوزش  سردل ناشی از تجزیه موادغذایی پروتئین دار را کاهش دهد.

هضم غذا

۲/ ماست :

بیش از هزار سال است که ماست مورد استفاده ی انسان ها قرار گرفته است و برای سلامت بسیار مفید میباشد البته منظور ما ماست های بسته بندی شده و مصنوعی و شیرین شده نیستند. ماست خام غیرپاستوریزه گنجینه ای از باکتری های پروبیوتیک است که به سلامت روده های شما کمک میکند و میتواند در هضم غذا موثر باشد.

۳/ دانه های روغنی :

دانه های روغنی برای درمان ضعف و نفخ به کار برده میشوند و همچنین خاصیت ضد اسپاسم دارند و میتوانند به کاهش دردهای جسمی و گرفتگی های معده کمک کنند و آنزیم های گوارشی را افزایش دهند.

هضم غذا
۴/ سیب :

سیب حاوی الیاف میباشد که میتواند به هضم غذا کمک کند. همچنین سیب دارای مقدار زیادی آب میباشد که میتواند جهت کاهش آسیب اکسیداتیو در دستگاه گوارش موثر باشد.

۵/ آووکادو :

آووکادو به شدت غنی از چربی های غیر اشباع میباشد که میتواند به سلامت معده و روده کمک کند. همچنین آووکادو میتواند التهاب دستگاه گوارش را کاهش دهد و در فرایند هضم غذا به شما کمک کند.

۶/ دانه های چیا:

محبوبیت دانه های چیا در طی ۱۰سال گذشته به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و برای سلامت به خصوص هضم غذا مفید میباشد و همچنین دانه های چیا سرشار از فیبر میباشند که‌ میتوانند مواد زائدی که در کنار دستگاه گوارش وجود دارند را کاهش دهند.

هضم غذا
۷/ ماهی های چرب :

ماهی قزل آلا و ماهی تن سرشار از امگا۳میباشند و مصرف چربی های امگا۳ ,در بدن میتواند اثرات ضدالتهابی ایجاد کند و برای دستگاه گوارش مفید است و میتواند بیماری های التهابی مانند کولیت یا بیماری کرون را کاهش دهد و علائم دیابت را درمان کند.

 

۸/ آلو :

آلو سرشار از فیبر میباشد و یک درمان سنتی برای یبوست میباشد و از صدها سال پیش مورد استفاده قرار میگرفته است و افراد زیادی برای بهبود هضم  از آلو استفاده میکنند.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 11 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 807 بازدید

هضم غذا |بهترین مواد غذایی برای بهبود هضم غذا چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است