میوه ها و اعضای بدن انسان / شباهت شگفت انگیز میوه ها و اعضای بدن انسان

میوه ها و اعضای بدن انسان شباهت زیادی باهم دارند و همه ی مواد مورد نیاز آن عضو را تأمین میکنند.

در اینجا به چند نمونه از شباهت های شگفت انگیز میوه ها و اعضای بدن انسان اشاره میکنیم:

میوه ها و اعضای بدن انسان  .

۱/ هویج:

هویج حلقه شده بسیار شبیه به چشم انسان میباشد , تحقیقات حاکی از این است که خوردن هویج باعث میشود جریان خون در چشم افزایش پیدا کند.

 

میوه ها و اعضای بدن انسان  .

۲/ گوجه فرنگی:

اگر گوجه فرنگی را از وسط به دو نیم تقسیم کنید , چهارخانه هایی میبینید که قرمز هستند و بسیار شبیه به قلب میباشند.
جالب است بدانید قلب هم چهار بخش مجزا دارد و تحقیقات حاکی از آن است که گوجه فرنگی خون را تصفیه میکند.

میوه ها و اعضای بدن انسان  .

۳/ قارچ:

اگر قارچ را قطعه قطعه کنید بسیار شبیه به گوش انسان میشود , قارچ دارای ویتامین Dمیباشد و باعث سلامتی استخوان ها و بهبود توانایی شنیداری مخصوصا سه استخوان نازک در گوش که وظیفه شان انتقال صدا به مغز است میشود.

 

میوه ها و اعضای بدن انسان  .

            میوه ها و اعضای بدن انسان

۴/ انگور:

حبه های انگور را اگر بر روی خوشه تصور کنیم شبیه قلب است و هر حبه ی انگور به صورت جداگانه شبیه به سلول های خونی میباشد. تحقیقات ثابت کرده است که انگور برای سلامتی قلب فواید بسیار زیادی دارد.

 

میوه ها و اعضای بدن انسان  .

۵/ گردو:

مغز گردو مانند مغز انسان میباشد , جالب است بدانید حتی چین خوردگی های آن هم شبیه نئو کورتکس میباشد. تحقیقات نشان میدهد گردو ۳۶ مرتبه نورون های پیام رسان به مغز را گسترش میدهد.

۶/ لوبیا:

اگر به لوبیا قرمز دقت کرده باشید شبیه به کلیه انسان میباشد. امروزه ثابت شده است که لوبیا قرمز باعث عملکرد بهتر کلیه ها میشود.

۷/ کرفس:

به ساقه ی کرفس دقت کنید , ساقه ی کرفس شبیه به استخوان میباشد. کرفس کمک بسیار زیادی به حفظ استحکام استخوان ها میکند. جالب است بدانید استخوان ها از ۲۳درصد سدیم تشکیل شده اند و کرفس هم ۲۳درصد سدیم دارد.

۸/ آووکادو:

آووکادو شبیه به سرویکس و رحم در خانم ها میباشد. اگر خانم ها هفته ای یک عدد آووکادو میل کنند , هورمون هایشان متعادل میشود و از سرطان رحم جلوگیری میکند. جالب است بدانید میوه ی آووکادو از زمان شکوفه زدن تا زمانی که هسته اش تشکیل میشود , مانند رشد جنین در رحم مادر , به ۹ماه زمان احتیاج دارد.

۹/ گریپ فروت:

گریپ فروت شبیه به غدد شیری در زنان میباشد و باعث سلامتی سینه و غدد لنفاوی در داخل و خارج از آن میشود. شباهت گریپ فروت و سینه تصادفی نیست زیرا تحقیقات نشان میدهد , گریپ فروت حاوی لیموئید میباشد که از گسترش سرطان سینه جلوگیری میکند

۱۰/ زنجبیل:

از لحاظ ظاهری زنجبیل شبیه به معده میباشد. جالب است بدانید خوردن زنجبیل باعث هضم بهتر غذا میشود.

۱۱/ پیاز:

اگر پیازی را برش بزنید مشاهده میکنید شبیه به سلول های بدن است , امروزه ثابت شده پیاز مواد زائد را از سلول های بدن بیرون میکند. برای مثال همین که اشک از چشمتان هنگام قطعه قطعه کردن پیاز جاری میشود , باعث شستن لایه اپیتلیال چشم و سلامت چشم میشود.

ارسال شده در تاریخ 12 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 936 بازدید

میوه ها و اعضای بدن انسان / شباهت شگفت انگیز میوه ها و اعضای بدن انسان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است