میوه تابستانی / با مصرف این ۴ میوه تابستانی سالم بمانید.

میوه یک گزینه کم کالری برای ارضای خواسته ها است. مصرف میوه یک راه عالی برای بارگذاری ویتامین ها و مواد معدنی در بدن است . میزان آب بیشتر میوه ها بیش از ۸۰ درصد است، بنابراین این یک روش خوشمزه و سالم برای هیدراته شدن بدن  است. در اینجا فهرستی از چهار میوه تابستانی است که به شما کمک می کند بدنی سالم و اندامی متناسب داشته باشید .

 

بلوبری :

بلوبری می تواند به عنوان یک میان وعده شیرین و رضایت بخش در تابستان استفاده شود یا این شیرینی فوق العاده را در صبحانه خود قرار دهید دهد. بلوبری منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها ، و پر از ویتامین C است . به داشتن یک سیستم ایمنی سالم کمک می کند.

بلوبری میوه تابستانی

تحقیقات نشان می دهد که مصرف ترکیبات زیست فعال موجود در بلوبری ممکن است حساسیت انسولین را بهبود بخشد، که می تواند متابولیسم گلوکز سالم را حفظ کند.

 

آناناس میوه تابستانی فوق العاده :

در برخی از فرهنگ ها، آناناس نماد مهمان نوازی است.آناناس یک نیروگاه تغذیه ای  ویتامین C است. آناناس نیز یک منبع شگفت انگیز از منگنز ، یک ماده مهم غذایی برای سلامتی  است .

 میوه تابستانی

ترشی گیلاس :

این میوه های کوچک اما قدرتمند حاوی آنتی اکسیدان های قوی و ویتامین های مفید است. مطمئنا، این اثرات مثبت می تواند سلامت کلی بدن شما را افزایش دهد، اما به نظر می رسد گیلاس ترش حتی ممکن است باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما شود.

 

میوه تابستانی

محققان اثرات مصرف آب گیلاس را بلافاصله پس از فعالیت های هوازی و بی هوازی بررسی کردند. نتایج نشان می دهد که مصرف آب گیلاس می تواند درد و التهاب عضلانی شدید را کاهش دهد.

 

هندوانه :

هندوانه شامل بیش از ۹۰ درصد آب است، و گزینه ی مناسبی برای هیدراته نگه داشتن بدن در مدت طولانی است.

 

هندوانه میوه تابستانی

اما آیا می دانید هندوانه ممکن است به عملکرد شما در ورزشگاه کمک کند؟ هندوانه حاوی اسید آمینه شناخته شده به عنوان citrulline است که می تواند جریان خون را بهبود بخشد و خستگی عضلانی و درد را کاهش دهد.

 

تابستان زمان مناسب برای لذت بردن از مزایای میوه های تازه و خوشمزه است. رژیم غذایی حاوی میوه می تواند به شما در دستیابی به اهداف مدیریت وزن و تناسب اندام شما کمک کند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

آلرژی میوه ای چیست ؟/روش های درمان آن

استفاده سالم از بستنی ها و آبمیوه ها در تابستان

ارسال شده در تاریخ 26 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 788 بازدید

میوه تابستانی / با مصرف این ۴ میوه تابستانی سالم بمانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است