فشار خون بالا ، تو صیه هایی برای کنترل فشار خون بالا در خانه

فشار خون بالا یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در جوامع امروزی است. به عنوان قاتل خاموش از آن یاد می شود. زیرا علامت آشکاری ندارد. خوشبختانه پر فشاری خون به آسانی قابل تشخیص و قابل درمان می باشد.

 

خطر های پر فشاری خون :

 

فشار خون بالا .

 

شما به احتمال بالاتری فشار خون بالا دارید ، اگر :

  • اضافه وزن دارید.
  • سیگاری هستید.
  • کم تحرک هستید.
  • در خانواده شما سابقه پر فشاری خون وجود دارد.

 

تو صیه های برای کنترل فشار خون بالا در خانه :

۱٫اگر سیگاری هستید ، ترک سیگار اهمیت بالایی دارد.

۲٫ اگر اضافه وزن دارید ، باید وزنتان را کاهش دهید. مطالعات نشان داده اند اگر شما تا ۱۰ درصد از وزن خود بکاهید. آثار آن روی فشار خون شما مشاهده می شود.

۳٫ اگر کم تحرک هستید. به تدریج ورزش را آغاز کنید. اگر از جنبه های دیگر سالم هستید. روزانه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ورزش هوازی را هدف قرار دهید. این بدان معنی است که شما در سطحی ورزش کنید. که به طور خفیف به نفس نفس زدن بیفتید و عرق کنید.

۴٫ از مصرف دارو های ضد سرفه و آلرژی و سرماخوردگی که ضد احتقان دارند ، پرهیز کنید. اگر مطمعن نیستید از دکتر داروساز مشورت بخواهید.

۵٫ روش های آرام سازی و کاهش تنش را یاد بگیرید .

۶٫ اگر پر فشاری خون دارید.

  • از میزان نمک رژیم غذایی خود بکاهید.
  • نوبت های مصرف دارویتان را فراموش نکنید.
  • حتمآ میزان کافی کلسیم و پتاسیم در رژیم غذایی خود داشته باشید.
  • خریدن دستگاه اندازه گیری فشار خون را در نظر داشته باشید . تا فشارتان را هرزگاهی در منزل چک کنید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 12 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 780 بازدید

فشار خون بالا ، تو صیه هایی برای کنترل فشار خون بالا در خانه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است