غذای غنی از آهن برای گیاهخواران / ۱۱ غذای غنی از آهن

غذای غنی از آهن برای گیاهخواران شامل  شکلات تیره، ماکارونی، کلم پیچ ، کلم بروکلی ، بلغور جو دوسر، تخم کدو، زردآلو خشک، توفو، برنج قهوه ای، ملاس، و توت فرنگی می باشد.

یکی از دلایل عمده این که آهن یکی از معدنی ضروری است این است که در حمل اکسیژن در سراسر بدن کمک می کند. اگر شما کمبود آهن دارید بدن شما قادر نخواهد بود که اکسیژن سالم را حمل کند . به غیر از این، آهن برای حفظ موهای سالم، سلول ها، پوست و ناخن نیز ضروری است. مصرف توصیه شده آهن در روزانه به سن، جنس و سلامت کلی فرد بستگی دارد.

 

 غذای غنی از آهن برای گیاهخواران

 

غذای غنی از آهن برای گیاهخواران :

دانه کدو تنبل :

آهن: ۰٫۹ میلی گرم

کالری: ۱۲۶

تعداد کمی از دانه های کدو تنبل شامل حدود یک میلی گرم آهن است که تقریبا ۵٪ میزان توصیه شده روزانه است. خوردن دانه های کدو خام  مزایای بیشتری دارد.

 

غذای غنی از آهن برای گیاهخواران /

ماکارونی کامل گندم :

¼ فنجان ماکارونی خشک

آهن: ۰٫۴ میلی گرم

کالری: ۴۴

ماکارونی کامل گندم نه فقط یک راه عالی برای محدود کردن میل شما است بلکه یک منبع غنی از منیزیم، کلسیم، پتاسیم و آهن است. بنابراین، می توانید ماکارونی کامل گندم را به رژیم غذایی متعادل سالم خود اضافه کنید.

 

برنج قهوه ای :

۱ فنجان آب پز

آهن: ۰٫۸ میلی گرم

کالری: ۲۱۶

برنج قهوه منبع غنی آهن است که به بدن کمک می کند تا در برابر کم خونی و خستگی مبارزه کند . در واقع، محتوای غنی فیبر نیز به بدن کمک می کند تا از سموم جلوگیری کند. شما سعی کنید برنج قهوه ای پخته شده را با لوبیا یا سبزیجات استفاده کنید.

 

غذای غنی از آهن برای گیاهخواران .

زردآلو خشک :

½ فنجان

آهن: ۲ میلی گرم

کالری: ۷۸

اگر چه، شما می توانید زردآلو را در هر شکلی مصرف کنید، آن را خام، پخته شده، کنسرو و یا خشک، اما بزرگترین مقدار آهن در زردآلو خشک است. شما می توانید تعداد انگشت شماری از زردآلو خشک را روزانه مصرف کنید که به شما کمک می کند تا ۳۵٪ از مصرف روزانه آهن توصیه شده را تامین کنید.

 

ملاس :

۱ قاشق غذا خوری

آهن: ۰٫۹ میلی گرم

کالری: ۵۸

اضافه کردن یک قاشق چای خوری از ملاس در رژیم غذایی شما ۵٪ از مصرف روزانه آهن شما را تامین می کند. شما فقط باید یک قاشق چای خوری آن را به ، ساندویچ، شیر، آب، غلات یا هر چیز دیگری که ترجیح می دهید اضافه کنید.

 

 

بلغور جو دوسر :

۱/۲ فنجان

آهن: ۱٫۷ میلی گرم

کالری: ۱۵۴ کالری

کمبود آهن را می توان به راحتی از طریق اضافه کردن نیمی از فنجان بلغور جو دو سر به رژیم غذایی خود، فراهم کنید.

 

غذای غنی از آهن برای گیاهخواران .

کلم بروکلی :

½ فنجان

آهن: ۰٫۳ میلی گرم

کالری: ۱۵

بروکلی منبع غنی از آهن و همچنین ویتامین است. و یک  غذای غنی از آهن برای گیاهخواران است.

 

 

در زیر برخی از نشانه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بدانید که کمبود آهن دارید:

 • ضربان قلب سریع
  زبان درد
  احساس تنگی نفس
  دست ها و پاهای سرد
  ریزش مو
  ناخن های شکننده یا قاشقی شکل
  زخم در گوشه دهان

 

مترجم یک دکتر

منبع : parentinghealthybabies.com

ارسال شده در تاریخ 17 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 925 بازدید

غذای غنی از آهن برای گیاهخواران / ۱۱ غذای غنی از آهن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است