درمان درد کلیه / ۷ درمان طبیعی برای از بین بردن درد کلیه

در این مطلب برخی از درمان های مؤثر طب طبیعی است که به شما در درمان درد کلیه کمک زیادی می کند تا با درد کلیه خود در خانه با موفقیت برخورد کنید.

کلیه ها یکی از ارگان های مهم بدن هستند که مسئول عملکرد دفع ادرار می باشند. آنها تعادل مناسب سطوح اسیدی و الکترولیت ها را حفظ می کنند، فشار خون را کنترل می کنند و سموم (یا زباله ها) را از بدن دفع می کنند.

با توجه به عادت های غذایی خاص و یا سایر عفونت های بدن، ممکن است برخی از نارسایی کلیه ایجاد شود، که به نوبه خود باعث درد و ناراحتی کلیه می شود.

 

درمان درد کلیه .

 

برخی از علائم درد کلیه عبارتند از :

درد قسمت پشت و قسمت پایین شکم، تب، خستگی، از دست دادن اشتها، احساس سوزش یا خونریزی در هنگام ادرار، لرز .

 

علل درد کلیه :

عفونت ادراری، سنگ کلیه، تومور کلیه، خونریزی داخل کلیه، پروستات بزرگ شده، انعقاد خون در رگهای کلیوی، جریان ادرار مسدود شده،

 

درمان درد کلیه :

بعضی از داروهای طبیعی خانگی وجود دارد که به عنوان درمان اضافی برای درمان درد کلیه استفاده می شوند. که عبارتنذ از :

 

درمان – ۱: (آب لیمو) :

اسید استیک و سیتریک موجود در لیمو به شکستن سنگ کلیه کمک می کند و آن را از بدن پاک می کند.

در اینجا چند راه برای استفاده از لیمو برای درد کلیه وجود دارد.

 • روز خود را با آب لیمو شروع کنید. آب میوه ۱ لیمو تازه را با یک لیتر آب آشامیدنی مخلوط کنید.برای درمان درد کلیه،در صبح بخورید.
  ۴ قاشق غذاخوری آب لیمو تازه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و وقتی که از درد کلیه رنج می برید آن را بنوشید.
  ۴ قاشق غذا خوری آب لیمو تازه و روغن زیتون را مخلوط و آن را بنوشید .

 

درمان ۲ : (کلم برگ ) :

برگ کلم، بیماری را از بدن خارج می کند و باعث از بین بردن درد ناشی از مشکلات کلیوی یا دستگاه ادراری می شود.

 •  ۲ – ۴ برگ کلم، ۲ پیاز (خرد شده)،را در یک لیوان آب بریزید.
  آن را برای ۲۰ دقیقه بجوشانید تا آب آن تبخیر شود . سپس آن را روی گاز قرار دهید.
  در منطقه آسیب دیده اعمال کنید و آن را برای ۱ تا ۲ ساعت (یا یک شبه) نگه دارید.
  به طور منظم تا زمانی که از درد کلیه خلاص شوید، به طور منظم استفاده کنید.

درمان درد کلیه .

 

درمان ۳: (ریحان) :

ریحان دارای خاصیت متابولیسم و ​​دیورتیک است که سنگ ها را از بین می برد و عملکرد کلیه ها را افزایش می دهد. این خاصیت درد را رفع می کندو باعث کاهش درد کلیه می شود.

 • مقدار مساوی عسل و آب ریحان تازه را مخلوط کنید.
  سپس آن را بنوشید تا از درد و سنگ کلیه خلاص شوید.
  برای به دست آوردن بهترین نتایج، مصرف این ترکیب را روزانه انجام دهید.

 

 

درمان ۴: (چای گیاهی) :

در اینجا برخی از چای های گیاهی است که به شما کمک می کند تا از درد کلیه خلاص شوید.

 • چای جعفری  کمک می کند تا درد و تورم کلیه کاهش یابد.
 • چربی گزنه – یک داروی دیورتیک است. و باعث درمان درد کلیه می  شود.
 • چای کرفس – دارای  خواص ضد میکروبی است که باعث دفع عفونت می شود.
 • چای قاصدک –  باعث بهبود گردش خون در کلیه ها می شود.

 

 

منبع : diyremedies.org

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما  : 

درمان ورم کلیه / گیاهان دارویی برای درمان ورم کلیه

۸ روش برای دفع سنگ کلیه در منزل

درمان مشکلات ناشی از سنگ کلیه با لیمو

ارسال شده در تاریخ 1 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,039 بازدید

درمان درد کلیه / ۷ درمان طبیعی برای از بین بردن درد کلیه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است