درمان درد قفسه سینه / چگونه از درد قفسه سینه در خانه خلاص شویم.

درمان درد قفسه سینه در خانه درمانی است که به علت مشکلات گوارشی مانند گاز و اضطراب و… به وجود می آید. تفاوت بین این درد خوش خیم و شرایط جدی تر وجود دارد. هنگامی که فکر میکنید درد قفسه سینه شما بخاطر یک مشکل جدی است . حتما به پزشک مراجعه کنید.

حمله قلبی می تواند اولین چیزی باشد که فرد در هنگام درد قفسه سینه به آن فکر می کند. با این حال، بسیاری از علل بالقوه برای درد در ناحیه قفسه سینه وجود دارد.

 

درمان درد قفسه سینه

 

درمان درد قفسه سینه :

چندین چیز وجود دارد که فرد می تواند در خانه برای کمک به درمان درد قفسه سینه در هنگام وقوع و جلوگیری از وقایع آینده امتحان کند.

داروهای خانگی که در زیر استفاده می شود، فقط زمانی است که یک فرد توسط یک دکتر مورد آزمایش قرار گرفته و مطمئن است که درد قفسه سینه به علت چیزی جدی مانند حمله قلبی در وی ایجاد نمی شود.

همچنین این داروها برای فرد مبتلا به آنژین مناسب نیست .افرادی که مبتلا به آنژین می باشند، باید درمان هایی را که توسط پزشک آنها انجام می شود، دنبال کنند.

 

۱٫ بادام :

هنگامی که علت درد قفسه سینه رفلاکس اسید معده است، خوردن چند بادام یا نوشیدن یک فنجان شیر بادام ممکن است کمک کند.

با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف بادام می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک کند . اگرچه بادامها ممکن است درد را فوری متوقف نکنند، اما می توانند تاثیر مثبت بر سلامت کلی قلب داشته باشند.

 

درمان درد قفسه سینه

 

۲٫ کمپرس سرد :

یک علت شایع درد قلب یا قفسه سینه  فشار عضلانی است. در این موارد، فرد می تواند درد در قفسه سینه را به علت فشار ناشی از ورزش، فعالیت های دیگر یا آسیب های ناگهانی داشته باشد.

در هر کدام از این موارد، استفاده از کمپرس سرد به کاهش تورم و جلوگیری از درد کمک می کند.

 

 

درمان درد قفسه سینه

 

۳٫ نوشیدنی های گرم :

یک نوشیدنی داغ ممکن است به از بین بردن گاز و  درد فرد به دلیل گاز یا نفخ کمک کند. مایع داغ همچنین می تواند باعث افزایش هضم شود.

 

درمان درد قفسه سینه

۴٫ نوشابه گازدار:

یکی دیگر از توصیه های محبوب برای درمان درد قفسه سینه ،استفاده از نوشابه گازدار است. این یک راه حل قلیایی است که می تواند به کاهش اسید در معده کمک کند.

با این حال، یک مطالعه به این نتیجه رسید که ممکن است نوشابه های گازدار برای درمان سوزش سردل مفید باشند اما ممکن است اثرات جانبی ناچیز بر روی قلب داشته باشند.

 

درمان درد قفسه سینه

۵٫ سیر :

ادعا می شود سیر به عنوان یک درمان برای درد قفسه سینه است.

مردم می توانند یک گل سیر خرد شده را با یک لیوان شیر گرم مخلوط و آن را مصرف کنند.

تحقیقات نشان داده است که سیر می تواند به کاهش بیماری قلبی و کاهش پلاک در شریانها کمک کند.

 

درمان درد قفسه سینه

۶٫  سرکه سیب :

سرکه سیب  یک درمان خانگی دیگر است که به درمان درد قفسه سینه کمک می کند. افراد ادعا می کنند  مصرف آن که قبل و بعد از غذا ممکن است از رفلکس اسید معده جلوگیری کند.

 

درمان درد قفسه سینه

۷٫ آسپرین :

اگر فرد مبتلا به درد قفسه سینه باشد، فرد ممکن است بخواهد آسپیرین را مصرف کند. مسکن ضد درد، مانند آسپرین، می تواند به کاهش درد در موارد شدیدتر کمک کند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده منظم از آسپیرین با دوز کم ممکن است به جلوگیری از حملات قلبی کمک کند.

 

درمان درد قفسه سینه

۸٫ زنجبیل :

اعتقاد بر این است که زنجبیل به طور مشابه با سایر گیاهان دارای اثرات ضد التهابی است. مهمتر از همه، تحقیقات نشان می دهد که زنجبیل ممکن است به کاهش مسائل معده و جلوگیری از استفراغ کمک کند.

 

 

درمان درد قفسه سینه

۹٫ شیر و زردچوبه :

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است که ممکن است علائم درد در قفسه سینه را کاهش دهد.

دو قاشق چای خوری زردچوبه را با یک فنجان شیر گرم ترکیب کنید. مخلوط را قبل از خواب بخورید تا درد را کاهش دهد.

برای استفاده درازمدت، مطالعات نشان می دهد ترکیبات زردچوبه می توانند در جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند.

 

 

مترجم یک دکتر 

منبع : medicalnewstoday.com

ارسال شده در تاریخ 18 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , قلب و عروق , گیاهان دارویی | 738 بازدید

درمان درد قفسه سینه / چگونه از درد قفسه سینه در خانه خلاص شویم.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است