درمان بیماری نقرس | چگونه بیماری نقرس را درمان کنیم؟

در این مجله قصد داریم در رابطه با درمان بیماری نقرس بگوییم.

درمان بیماری نقرس.

 

نقرس چیست؟

نقرس یک نوع آرتریت است که در نتیجه افزایش سطح اسیداوریک در جریان خون به وجود می آید. اولین نشانه ی نقرس این است که مفاصل شما دچار درد میشوند , به ویژه در اندام های پایینی مانند: انگشتان پا و زانو.

مواد طبیعی زیادی وجود دارند که میتوانند جهت درمان بیماری نقرس به شما کمک کنند , بیشتر این مواد طبیعی در آشپزخانه ی شما موجود هستند.

چگونه بیماری نقرس را درمان کنیم؟

درمان بیماری نقرس :

۱/ آبلیمو:

بررسی ها نشان میدهد سطح بالای اسید اوریک در جریان خون یکی از علل ابتلا به بیماری نقرس میباشد در صورتی که روزانه از ترکیب آبلیمو و آب استفاده کنید درد و تورم شما کاهش پیدا میکند.

۲/ آناناس:

آناناس میتواند علائم نقرس را درمان کند و مانع از تجمع اسیداوریک در مفاصل شما شود. شما میتوانید این میوه ی گرمسیری را به هر شکلی مصرف کنید اما دقت داشته باشید در صورتی که دچار دیابت یا سایر اختلالات مربوط به سلامتی هستید قبل از مصرف آناناس برای درمان بیماری نقرس , با پزشک مشورت کنید.

۳/ ورزش:

ورزش نه تنها باعث از دست دادن وزن اضافی میشود بلکه مانع از بروز بسیاری از بیماری ها مانند نقرس میشود. مطالعات نشان میدهند افرادی که چاق هستند علائمی مانند تورم , التهاب مفصلی و درد در آنها رایج تر است به همین دلیل توصیه میشود روزانه چند دقیقه پیاده روی داشته باشید و در کنار این پیاده روی رژیم غذایی سالمی را انتخاب کنید.

 

درمان بیماری نقرس

 

۴/ موز:

موز سرشار از پتاسیم میباشد که به درمان بیماری نقرس کمک میکند و سبب تبدیل اسیداوریک به یک ‌مایع میشود که بدن آن را از طریق ادرار دفع میکند.
موز علاوه بر پتاسیم , مقدار کمی ویتامینCدارد که میتواند با عوامل منجر به التهاب مبارزه کند. شما میتوانید روزانه یک تا دو عدد موز بخورید.

 

۵/ گیلاس:

خواص آنتی اکسیدانی گیلاس سبب کاهش اسیداوریک و کاهش درد ناشی از نقرس میشود. در صورتی که روزانه ۱۰تا۱۲عدد گیلاس مصرف کنید ۳۵درصد درد ناشی از نقرس کاهش می یابد و در صورت دو یا سه برابر شدن مقدار گیلاس ها , ۵۰درصد درد ناشی از نقرس کاهش می یابد.

 

 

منبع:
kidneyatlas.org

ارسال شده در تاریخ 8 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 952 بازدید

درمان بیماری نقرس | چگونه بیماری نقرس را درمان کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است