خواص پسته چیست ؟ خواص بی نظیر پسته برای سلامتی ، پوست و مو

پسته، مسلما یکی از محبوب ترین آجیل های موجود است. با بافت بی نظیر صاف و طعم کمی شیرین میان وعده ای عالی است، که برای حفظ سلامتی شما مناسب است. برای مثال، خواص پسته شامل حفظ سطح کلسترول سالم، ارتقای سلامت قلب و ترویج عملکرد جنسی  است. علاوه بر این، پسته می تواند عملکرد جنسی سالم را ارتقاء دهد. با خواندن لیست زیر در مورد خواص پسته بیشتر بیاموزید.

 

خواص پسته

 

خواص پسته چیست ؟ 

۱٫ کاهش کلسترول و حقظ سلامت قلب :

مزایای سلامتی پسته با توانایی کاهش کلسترول شروع می شود. به عنوان مثال، محققان ۲۸ بزرگسال را که سطح کلسترول LDL بالاتر از حد طبیعی داشتند در نظر گرفتند. افرادی که دو بار در روز پسته را مصرف کردند، میزان LDL آنها کاهش پیدا کرد.

همانطور که LDL بالا یک عامل خطر بزرگ برای بیماری های قلبی عروقی است، اضافه کردن غذاهای کاهش دهنده کلسترول مانند پسته ها به رژیم غذایی انتخابی عالی برای حفظ سلامت قلب است.

 

۲٫ کنترل وزن :

شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، پسته انتخاب خوبی برای میان وعده ها می باشد. چربی های سالم، فیبر و پروتئین پسته می تواند به شما کمک کند تا مدت زیادی سیر بمانید. هر رژیم غذایی برای رسیدن به وزن سالم باید شامل بسیاری از غذاهای مغذی باشد و تغذیه پسته مطمئنا مناسب است.

 

خواص پسته

۳٫ سلامت چشم :

خواص پسته شامل محافظت از چشم شما نیز می شود. مصرف پسته می تواند از دژنراسیون ماکولا و همچنین آب مروارید جلوگیری کنند .

 

۴٫ تقویت عملکرد جنسی :

با توجه به مقدار بالای آرژنین موجود در پسته باعث افزایش قدرت جنسی می شود. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۱ محققان مردان متاهل را در سن ۳۸ تا ۵۹ سالگی که اختلال نعوظ داشتند بررسی کردند. آنها دریافتند که در این مردان بعد از اضافه کردن پسته به رژیم غذایی اختلال نعوظ برطرف شد.

 

خواص پسته

 

۵٫ عوارض دیابت را کاهش میدهد :

مزایای سلامتی پسته شامل درمان عوارض دیابت نیز می شود.  دیابت شما را در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته قرار می دهد. با این حال، مزایای سلامتی پسته شامل کنترل این عوامل خطر است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : davidwolfe.com

 

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 3 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 808 بازدید

خواص پسته چیست ؟ خواص بی نظیر پسته برای سلامتی ، پوست و مو
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است