خواص باقلا ، هر آنچه باید از خواص و مضرات باقلا برای بدن بدانید.

خواص باقلا بسیار زیاد می باشد. باقلا دارای ماده ای به نام فیتین می باشد. که بسیار مغذی است. تقویت کننده بدن است. این ماده کلسیم بدن را تامین می کند. باقلا غذای خوبی برای دوران نقاهت است.

باقلی تازه مخزن کازئین بوده و دارای آهن، کلسیم و فسفر و ویتامین های  ،B،C A می باشد.

 

قسمت های دارویی :

گل و شاخه گلدار ، میوه و تخم باقلا .

 

خواص باقلا /

 

خواص باقلا :

باقلا از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است. گل آن گرم می باشد.

۱٫دم کرده گل باقلا ضد تشنج و ادرار آور است.

۲٫ در کرده گل آن سنگ کلیه را دفع می کند. برای قولنج های کلیوی مفید است.

۳٫ جوشانده باقلا برای ورم مثانه مفید است.

۴٫ جوشانده آن اثر خوبی در رفع رماتیسم دارد.

۵٫ از جوشانده آن برای رفع نقرس استفاده کنید.

۶٫ باقلا را اگر با آب سرکه بپزید و با پوست بخورید. اسهال مزمن را درمان می کند.

۷٫ برای رفع گرفتگی صدا پودر باقلا را با روغن بادام و قند مخلوط کتید و بخورید.

۸٫ برای رفع کوفتگی و ورم پستان ، پودر باقلا را با آب جو مخلوط کرده و با سرکه و نعناع بپزید. ضمادی را که به دست می آید روی ورم و کوفتگی قرار دهید.

۹٫ ضماد پودر باقلا با شنبلیله و عسل برا ی نرم کردن دمل و ورم بناگوش و و زیر چشم مفید است.

۱۰٫ جوشانده باقلا شکم روش های مزمن را بر طرف می کند.

 

خواص باقلا /

 

مضرات :

باقلا در بعضی اشخاص تولید نفخ و شنگینی سر و معده می کند. برای جلوگیری از این عوارض باید ابتدا باقلا را پوست کنده و بجوشانید.آب آن را دور بریزید. سپس به مقداری آب اضافه کرده و بعد از پختن، با روغن بادام و ادویه گرم مانند دارچین و فلفل بخورید.

باقلای تازه ممکن است تولید مسمومیت و حساسیت شدید بکند. در خوردن باقلای تازه خام احتیاط کنید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 12 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 848 بازدید

 خواص باقلا ، هر آنچه باید از خواص و مضرات باقلا برای بدن بدانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است