خروپف /درمان های خانگی طبیعی برای خروپف در شب

خروپف از طریق دهان و بینی به علت وجود بافت های دستگاه تنفسی در هنگام خواب در معرض تنفس است. اگرچه این یک مشکل جدی نیست، اما برای شما و اطرافیانتان همیشه مشکل ساز است.

 

خروپف .

 

علل خروپف چیست؟

 

درمان های خانگی طبیعی برای خروپف در شب :

۱٫ روغن نعناع :

 • مقدار کمی روغن نعناع را قبل از خواب به دو طرف بینی خود بمالید .

۲٫ روغن زیتون :

 • مقداری روغن زیتون را هر روز قبل از خواب  بخورید.

۳٫ زردچوبه :

 • حدود ۲ قاشق چای خوری پودر زردچوبه آماده کنید.
 • آن را در یک کاسه قرار دهید.
 • شیر را به کاسه اضافه کنید.
 • آنها را به خوبی مخلوط کنید
 • مخلوط را نیم ساعت قبل از خواب بخورید.

۴٫برگ گزنه :

 • یک قاشق غذاخوری از برگ گزنه را خشک کنید.
 • آن را در یک لیوان آب قرار دهید.
 • آن را بجوشانید.
 • چای را قبل از رفتن به رختخواب گرم و میل  کنید.

۵٫سیر :

سیر نه تنها یک ادویه خوب برای افزایش طعم غذا است، بلکه یکی از مواد طبیعی برای درمان بسیاری از بیماری ها است. سیر یکی از بهترین روش های مبارزه با خروپف است. در مرحله اول، دلیل این است که سیر توانایی  از بین بردن مخاط  بینی را دارد. در مرحله دوم، واقعا در کاهش التهاب در عبور هوا بسیار خوب است. این به شما کمک می کند تا آزادانه نفس بکشید.

 

 • یک گل میخک سیر را بگیرید.
 • آن را پاک و بشویید.
 • بعد، با کمی آب مصرف کنید.
 • هر شب قبل از رفتن به رختخواب، این روش را اعمال کنید.

 

۶٫  عسل :

 • عسل را به چای نعناع یا هر نوع چای مورد علاقه خود اضافه کنید.
 • هر روز پس از شام خود مصرف کنید.

۷٫ زنجبیل :

زنجبیل به علت داشتن توانایی برای مبارزه با باکتری ها و التهاب، به عنوان یک دارو طبیعی جادویی برای بسیاری از بیماری ها شناخته می شود. ترکیبی از زنجبیل و عسل اثرات شگفت انگیزی برای مبارزه با غشاهای متورم و جلوگیری از خروپف دارد.

 

 

ارسال شده در تاریخ 31 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,241 بازدید

خروپف /درمان های خانگی طبیعی برای خروپف در شب
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است