تقویت اشتها / گیاهانی که مصرف آنها باعث تقویت و افزایش اشتها میشود

تغذیه سالم بدون داشتن اشتهای کافی نمی تواند موثر باشد. از دست دادن اشتها می تواند موقت یا بلند مدت باشد و می تواند از طریق عوامل مختلف ایجاد شود. ما در این مطلب نکاتی را برای حل این مشکل و تقویت اشتها برایتان جمع آوری کرده ایم.

 

تقویت اشتها .

گیاهان مناسب برای تقویت اشتها :

آرتیشو :

از جمله سبزی هایی است که بسیار سالم است. اشتها را باز و خون را تصفیه می کند. آرتیشو مقدار اوره و کلسترول را نیز پایین می آورد.

 

چغندر :

سرشار از ویتامین های آ ، ب و ث است. دارای مقدار زیادی قند نیز می باشد. خنک و سرد است و اشتها را باز می کند.

 

کلم :

چون دارای آرسنیک می باشد. باعث تقویت اشتها می شود. و نیروی جوانی می بخشد.

 

موسیر :

خواص اشتها آور ، سریع الهضم و مقوی است.

 

ترخون :

ترخون اشتها آور ، سریع الهضم و مقوی است.

تقویت اشتها .

کاهو :

کاهو اشتها آور ممتازی است. که همیشه قبل از غذا باید مصرف شود. زیرا که غذای سریع الهضمی است. از مجرای دستگاه هاضمه عبور کرده و راه را برای غذاهای بعدی باز می کند.

 

پیاز :

خوردن چند برش پیاز همراه با سالاد قبل از غذا اشتها را تحریک می کند.

 

انگور فرنگی :

خوردن انگور فرنگی صبح ناشتا بسیار اشتها آور است. ترشح آب دهان را زیاد کرده و اسید معده را نیز به مقدار فراوانی مترشح می سازد.

 

بابونه :

کسانی که دچار کمی اشتها شده اند. ۱۰ تا ۴۰ گرم گل و ساقه بابونه را که خشک شده باشد. در یک لیتر آب جوش دم کنند. پنج دقیقه بگذارند تا دم بکشد.

بعد آن را شیرین کنند و قبل از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشند. نوشیدن دم کرده ی بابونه مفید است. به سلامتی و اعتدال مزاج کمک می کند.

 

پرتقال و نارنج :

جوشانده ی پوست نارنج و پرتقال خیلی زود بی اشتهایی را درمان می کند.

 

سوسنبر :

دم کرده ی برگ یا ریشه ی سوسنبر همراه با عسل برای درمان بی اشتهایی مفید است.

 

مارچوبه :

برای بیمارانی که دوره نقاهت را طی می کنند. دچار بی اشتهایی می شوند. جوشانده ریشه مارچوبه تجویز می شود.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

برای کاهش اشتها، از روش های زیر استفاده کنید

ترفندهای کاهش وزن | آشنایی با ۱۱ استراژدی کاهش وزن

 

 

ارسال شده در تاریخ 23 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی | 804 بازدید

تقویت اشتها / گیاهانی که مصرف آنها باعث تقویت و افزایش اشتها میشود
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است