تقویت استخوان | برای تقویت استخوان ها چه مواد غذایی بخوریم؟

استخوان های سالم , سلامتی بدن را تضمین میکنند. اگر مفاصل دچار التهاب و یا درد شوند میتواند نشانه ای از استخوان های ضعیف باشند به همین دلیل مهم است راه هایی برای تقویت استخوان هایتان پیدا کنید. استخوان های ناسالم میتوانند باعث ناتوانی در انجام وظایف روزمره مانند راه رفتن , نگه داشتن جسم سنگین و.. را به وجود آورند.

 

تقویت استخوان

 

درست است که افراد سالخورده و زنان بعد از یائسگی به مشکلات استخوانی مبتلا میشوند اما با این حال اگر شما یک رژیم غذایی سرشار از کلسیم , پتاسیم و منیزیم داشته باشید میتوانید روند ضعیف شدن استخوان هایتان را به تاخیر اندازید. متخصصان تغذیه , توصیه میکنند مصرف کافی کلسیم میتواند خطر پوکی استخوان را از بین ببرد.

علاوه بر این ویتامینD نیز برای تقویت استخوان ها ضروری است به همین دلیل توصیه میشود روزانه ۱۰ تا۲۰دقیقه در برابر نور خورشید قرار گیرید تا ویتامینD به میزان لازم دریافت کنید.

برای تقویت استخوان ها چه مواد غذایی بخوریم؟

۱/ سیب زمینی شیرین:

متخصصان تغذیه توصیه میکنند برای تقویت استخوان ها , منیزیم و پتاسیم به میزان لازم باید توسط بدن جذب شود , سیب زمینی شیرین میتواند در این زمینه یک منبع طبیعی موثر باشد. مصرف یک عدد سیب زمینی شیرین کوچک دارای ۵۴۲میلی گرم پتاسیم و ۵۴۲ میلی گرم منیزیم است.

 

تقویت استخوان

 

۲/ بادام:

اگر شما به دنبال یک منبع غذایی فراوان از کلسیم میباشید روزانه چندعدد بادام بخورید , شما همچنین میتوانید با خوردن بادام , منیزیم جذب کنید که یک ماده ی ضروری برای تقویت استخوان ها است. استفاده از کره بادام نیز میتواند یک منبع سریع برای به دست آوردن هر دو مواد مغذی باشد.

 

 

۳/ انجیر:

مصرف روزانه حدود ۵عدد انجیر میتواند راهی عالی برای دریافت کلسیم باشد. شما همچنین میتوانید روزانه از انجیر خشک استفاده کنید در این صورت کلسیم بیشتری جذب بدن خواهد شد.

 

تقویت استخوان

۴/ برگ تیره سبزیجات:

شما اگر در رژیم غذایی روزانه خود از سبزیجانی که دارای برگ های سبز تیره هستند استفاده کنید میتوانید ۲۰درصد از نیاز روزانه بدن به کلسیم را تامین کنید , همچنین این سبزیجات حاوی ویتامینK میباشند که میتوانند از پوکی استخوان جلوگیری کنند. فراموش نکنید دفعه بعد به سالاد خود اسفناج و کلم چینی اضافه کنید.

 

 

۵/ ماهی:

ماهی قزل آلا و ساردین حاوی موادمعدنی مانند کلسیم , منیزیم و پتاسیم هستند . ۳ اونس از فیله ماهی قزل آلا کبابی شامل ۸۸ میلی گرم کلسیم میباشد که برای تقویت استخوان ها مفید است. متخصصان تغذیه توصیه میکنند حداقل دوبار در هفته از ماهی ساردین و یا قزل آلا استفاده کنید تا از کمبود کلسیم در بدن شما جلوگیری شود.

 

 

۶/ تخم مرغ:

تخم مرغ به حفظ سیستم اسکلتی شما کمک میکند. سفیده و زرده تخم مرغ منبعی سرشار از کلسیم میباشند و میتوانند به تقویت استخوان ها کمک کنند.

 

تقویت استخوان

 

۷/ توفو:

توفو میتواند منیزیم , پروتئین و کلسیم را در اختیار بدن قرار دهد. شما میتوانید توفو را به سالاد یا سوپ خود اضافه کنید و میل نمایید.

 

۸/ ملاس:

میتوانید با مصرف روزانه شربت ملاس , آهن , پتاسیم و کلسیم بدن را تامین کنید. همچنین شما میتوانید به غذاهای مختلف ملاس اضافه کنید و از خواص آن برای تقویت استخوان ها بهره ببرید.

 

 

۹/ لوبیا سفید:

لوبیا سفید نه تنها حاوی فسفر و فیبر است بلکه میتواند کلسیم بدن شما را تامین کند , شما میتوانید لوبیا سفید را به سالاد یا خورش اضافه کنید.

 

تقویت استخوان

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 20 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,420 بازدید

تقویت استخوان | برای تقویت استخوان ها چه مواد غذایی بخوریم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است