افزایش سطح خون |کدام مواد غذایی سبب افزایش سطح خون میشوند؟

افزایش سطح خون

 

افزایش سطح خون.

 

یک مطالعه ی اخیر نشان داده است که افراد به طور متوسط به ۸میلی گرم آهن روزانه نیاز دارند تا به کمبود آهن دچار نشوند.

هنگامی که سطح خون شما پایین باشد , در معرض بیماری های مختلف قرار میگیرید , برای افزایش سطح خون شما نیاز به مصرف غذاهایی دارید که تولید گلبول قرمز در بدننان را افزایش دهند در این مجله به معرفی غذاهایی میپردازیم که که در افزایش سطح خون موثر میباشند.

کدام مواد غذایی سبب افزایش سطح خون میشوند؟

۱/ خرما:

خرما یک منبع غذایی خوشمزه برای افزایش سطح خون شما میباشد و سرشار از منیزیم , پتاسیم , ویتامینA , ویتامینB و کلسیم میباشد به همین دلیل توصیه میشود که خرما را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. در صورتی که مبتلا به دیابت هستید قبل از افزودن خرما به رژیم غذایی با پزشکتان مشورت کنید.

 

افزایش سطح خون

۲/ دانه کدو تنبل:

دانه کدو تنبل برای افزایش سطح خون نیز موثر میباشد. شما میتوانید آنها را بر روی سالاد خود بپاشید و یا اینکه به عنوان میان وعده میل کنید. اما دقت داشته باشید برای به حداکثر رساندن مزایای دانه کدو تنبل , باید آن را به صورت خام استفاده کنید.

 

۳/ بروکلی:

بروکلی یکی از مواد غذایی پرطرفدار در بازار میباشد , شما میتوانید آن را به سوپ یا سالاد اضافه کنید و یا اینکه در کنار سبزیجات دیگر میل کنید.
۱۰۰گرم بروکلی , حاوی ۲/۷میلی گرم آهن میباشد.

 

افزایش سطح خون

۴/ سیب زمینی:

سیب زمینی در افزایش سطح خون میتواند موثر باشد به شرطی که به صورت کبابی یا بخارپز مورد استفاده قرار گیرد و از سرخ نمودن آن اجتناب شود.

 

۵/ اسفناج:

سبزیجات سبزرنگ از جمله اسفناج بهترین دوست شما هستند و متخصصان تغذیه پیشنهاد میکنند حداقل روزی یک کاسه اسفناج مصرف کنید تا تعادل خون شما حفظ شود. ۱۰۰گرم اسفناج حاوی ۴میلی گرم آهن میباشد و میتواند برای افزایش سطح خون به شما کمک زیادی بکند.

 

افزایش سطح خون

۶/ چغندر قند:

چغندر قند سرشار از فولات و آهن میباشد که میتواند گزینه ی مناسبی برای افزایش سطح خون به شمار آید.

 

۷/ توت فرنگی:

توت فرنگی نه تنها اشتهاآور است بلکه دارای مزایای دیگری نیز میباشد و یکی از این مزایا افزایش سطح خون شماست. این میوه مخزن آهن و ویتامینCمیباشد و مصرف آن به هر شکلی میتواند به افزایش گلبول های قرمز خون کمک کند.

 

افزایش سطح خون

۸/ هندوانه:

هندوانه شیرین میتواند انتخاب بعدی شما برای افزایش سطح خون باشد. یک فنجان هندوانه تازه حاوی۰٫۴میلی گرم آهن میباشد.

 

۹/ انار:

مطمئنا مصرف انار در افزایش سطح خون موثر میباشد. ۱۰۰گرم انار حاوی۰٫۳میلی گرم آهن میباشد و سرشار از فیبر , پروتئن و کلسیم است.

 

افزایش سطح خون

۱۰/ سیب:

یک سیب متوسط حاوی۰٫۳۱میلی گرم آهن میباشد , بنابراین هنگامی که روز خود را با خوردن یک عدد سیب آغاز میکنید نه تنها آهن موردنیاز بدنتان را جذب میکنید بلکه در تمام طول روز انرژی دارید.

 

۱۱/ کبد مرغ:

شما میتوانید برای افزایش  خون از کبد مرغ استفاده کنید زیرا دارای۹میلی گرم آهن میباشد و میتواند هموگلوبین را به طور پیوسته افزایش دهد.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 13 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 798 بازدید

افزایش سطح خون |کدام مواد غذایی سبب افزایش سطح خون میشوند؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است