احتباس ادراری / درمان های خانگی برای احتباس ادراری

احتباس ادراری یک مشکل رایج است که به دلایل مختلف بر زنان و مردان تاثیر می گذارد. درمان های خانگی مختلف می تواند به درمان این بیماری کمک کند.

 

احتباس ادراری .

 

انجیر برای احتباس ادراری :

 • انجیر را در آب بخیسانید و هر روز صبح ناشتا یک فنجان از آب آن را میل کنید.

 

پیاز:

 • ادرار آور قوی است و در بیماری هایی که مخصوصا احتیاج به ادرار زیاد است مثل پروستات مصرف آن مفید می باشد.

 

توت فرنگی :

 • برگه ریشه توت فرنگی سرشار از تانن است و به همین جهت قابض، تلخ، مدر و اشتها آور است. جوشانده یا دم کرده آن برای احتباس ادراری  بسیار سودمند است.

 

شاه تره :

 • دم کرده ی شاه تره یک قاشق دسرخوری در یک فنجان آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و روزی دو یا سه فنجان میل کنید.

 

گل خطمی :

 • ۲۰ تا ۳۰ گرم گل خطمی را در یک لیتر آب بجوشانید و دم کنید. سپس میل نمایید.

 

ترب :

 • ترب و تخم آن ادرار را زیاد می کنند. برگ ترب بهترین درمان برای بند آمدن ادرار است.

 

انگور :

 • دم کرده ی برگ انگور فرنگی به مقدار ۳۰ تا ۵۰ گرم با یک لیتر آب ادرار آور است. مصرف آن به مقدار دو یا سه فنجان در روز برای بیماران مبتلا به حبس البول توصیه می شود.

 

مرزه :

 • گل مرزه به مقدار دو مثقال همراه با سرکه و نمک ادرار آور بسیار قوی است.

 

عسل :

 • بهترین ضدعفونی کننده مجرای ادرار است.

 

جعفری :

 • دم کرده ی ریشه جعفری ادرار آور است. مقدار مصرف آن ۲۰ گرم ریشه جعفری در نیم لیتر آب جوش می باشد.

 

کاهو :

 • اثر خوبی در باز کردن مجرای ادرار دارد.

 

لیمو :

 • از آب لیموی تزه برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

 

مارچوبه :

 • ۲۰ تا ۳۰ گرم ریشه خشک  مارچوبه  را با نیم لیتر آب سرد در ظرفی بریزید. روی آتش بگذارید تا به جوش آید. سپس آن را ااز روی آتش بردارید و بگذارید ریشه مارچوبه خوب خیس بخورد. هر زمان میل داشتید سه تا پنج فنجان از آن را در طی شبانه روز میل کنید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

عفونت مجاری ادراری/علل، علائم و درمان آن عفونت

مشکل احساس دفع ادرار

ارسال شده در تاریخ 23 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی | 925 بازدید

احتباس ادراری / درمان های خانگی برای احتباس ادراری
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است