درمانسلامتیطب سنتی

روش های خانگی جالب و فوری برای درمان دیابت

روش های خانگی درمان دیابت می تواند راه حلی برای رفع مشکلات دیابت باشد، اما یک درمان قطعی نیست. شما می توانید تمام یا بیشتر داروهای خانگی زیر را امتحان کنید تا از مزایای زندگی بدون دیابت لذت ببرید.

 

 Diabetes treatment

 

روش های خانگی برای درمان دیابت :

سرکه سیب

سرکه سیب سرکه  نقش مهمی در درمان دیابت دارد. همچنین سطح گلوکز خون را کنترل می کند که بعد از پایان غذا به طور قابل توجهی افزایش می یابد. علاوه بر این، به کاهش وزن کمک می کند، که مهم است، زیرا چاقی یکی از دلایل اصلی دیابت است.

 

 Diabetes treatmentدرمان دیابت

 

دارچین

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می توانند   از دارچین به میزان قابل توجهی برای درمان دیابت استفاده کنند. دارچین روند تولید انسولین در پانکراس را افزایش می دهد و سطح قند را کاهش می دهد. شما می توانید دارچین را چندین بار مصرف کنید. آن را با چای یا نوشیدنی های دیگر خود مخلوط کنید یا آن را به مدت حداقل 40 روز به عنوان یک پودر برای به دست آوردن نتایج بهینه استفاده کنید.

 

آب

مصرف مناسب آب باعث می شود تا بدن شما  هیدراته شود و شکر اضافی را از طریق سیستم شما دفع می کند تا بتواند توسط اندام ها و سلول ها به عنوان یک منبع کاربردی انرژی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، آب، سموم و سایر بدنه های خارجی را در بدن شما بیرون می کشد و از بین می رود، که همچنین شامل قندهای اضافی از طریق ادرار می شود.

 

درمان دیابت.

 

نور خورشید :

به عنوان غیر معمول به نظر می رسد، یکی از روش های بزرگ برای درمان دیابت این است که نور خورشید است! نور خورشید منبع ویتامین D و جوان کننده است ، نور خورشید می تواند  به بهبود و افزایش تولید انسولین کمک کند. تامین مناسب انسولین می تواند به افرادی که از هر دو نوع دیابت رنج می برند کمک کند.

 

آلوئه ورا :

ژل آلوئه ورا یک مولفه بسیار قدرتمند برای درمان دیابت است، زیرا حاوی فتواسترول است . مطالعات اولیه فیتوسترول ها را به اثرات ضد هیپرگلیسمی نشان داده اند و می تواند به طور جدی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید باشد.  برخی از درمان های خانگی با آلوئه ورا شامل مخلوطی از زردچوبه و برگ های آلوئه ورا می باشد. این مواد را با آب مخلوط و دو بار در روز بنوشید.

 

درمان دیابت

 

برگ انبه :

حداقل 3 یا 4 برگ انبه را بجوشانید. نوشیدن این مخلوط هر روز صبح  به درمان دیابت کمک میکند.  شما همچنین می توانید برگ ها را خشک  و پودر  کنید. نیمی از یک قاشق چای خوری این پودر را دو بار در روز بخورید.

 

یونجه :

بیماران دیابتی باید حداقل یک قاشق چای خوری دانه های یونجه خرد شده را با یا قبل از غذا مصرف کنند.این به کاهش و تثبیت سطح قند خون کمک می کند.

 

درمان دیابت

 

رژیم کم نمک :

یک مطالعه اخیر  نشان می دهد که مصرف رژیم غذایی با نمک زیاد باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را در مبتلایان به دیابت می شود، لذا توصیه می شود رژیم کم نمک را انتخاب کنید.

 

کدو تلخ :

کدو تلخ  لوزالمعده را تحریک می کند تا انسولین را آزاد کند، در نتیجه اثرات گلوکز بیش از حد در بدن را از بین می برد.

 

روغن کانولا :

تحقیقات  نشان می دهد که  رژیم کم گلوکز غنی شده با روغن کانولا ممکن است به بهبود کنترل گلیسمی در دیابت نوع 2 کمک کند.

 

رژیم غذایی فاقد گلوتن :

تحقیقات اخیر  نشان می دهد که رژیم غذایی بدون گلوتن ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 1 را کاهش دهد.

 

ورزش در حین بارداری :

تحقیقات جدید نشان می دهد که ورزش در دوران بارداری می تواند به درمان دیابت بارداری و جلوگیری از شروع دیابت نوع 2 پس از تولد کمک کند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا