تغذیهسلامتیطب سنتی

آشنایی با 19 مزایای شگفت انگیز نمک دریایی برای بدن

مزایای سلامت نمک دریایی شامل مراقبت از پوست ، بهبود سلامت دندان ها و تسکین گرفتگی عضلانی  می شود .  علاوه بر این، برای لایه برداری ، شستشوی بینی و چشم و تعادل الکترولیتی در بدن مفید است. نمک دریایی دارای خواص شفابخش است که نقش حیاتی در حفظ نسبت اسید-قلیایی، ضربان قلب منظم و خواب آرام همراه با کاهش خستگی را ایفا می کند .

 

 نمک دریایی

 

نمک دریایی چیست؟

نمک دریایی، همچنین به عنوان نمک خلیج شناخته شده است، به وسیله فرآیند تبخیر آبهای نمکی تولید می شود. در مقایسه با نمک تصفیه شده به دلیل جذب مواد معدنی ضروری از پوشش رس در بدن ، رنگ آن تیره تر است . به طور معمول، جمع آوری نمک طعم دار تصفیه شده شامل فرآوری سنگین، از جمله استخراج معادن پس از ید، سفید کردن و رقیق کردن با عوامل ضد انعقاد است. بیشتر مواد شیمیایی در طول پردازش نمک اضافه می شوند که اغلب مواد معدنی سودمند و عناصر کمیاب را به جز سدیم و کلرید می بلعند.

بر خلاف نمک های تصفیه شده، آماده سازی نمک دریایی معمولا شامل پردازش بسیار کمی است، بنابراین رطوبت و مواد معدنی آن را حفظ می کند. این مواد معدنی موجود به راحتی توسط بدن انسان جذب می شود. آب و هوا و موقعیت جغرافیایی منطقه نیز نقش مهمی در کیفیت و ترکیبی از مواد معدنی ارائه شده توسط نمک دریا دارد.

 

 نمک دریایی

 

ارزش تغذیه ای نمک دریایی

نمک دریایی  82 مواد مغذی ضروری از مواد معدنی حاضر در آب دریا را دارد. این مواد معدنی طبیعی برای عملکرد سالم بدن مفید هستند.  نمک دریایی حاوی مواد معدنی حیاتی مثل سدیم، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، برومید، کلرید، آهن ، مس و روی است.

 

 مزایای بهداشت نمک دریایی:

نمک دریایی شامل یک دسته بندی مشابه از مواد معدنی و عناصر طبیعی است که در سلول های پوست یافت می شود. این باعث می شود که یک ماده طبیعی برای درمان و محصولات زیبایی استفاده شود.

مراقبت از پوست

حمام کردن در محلول نمک دریایی کمک می کند تا پوست مرطوب و احیا شود.

بهداشت دهان و دندان

نمک دریایی حاوی فلوراید است که برای ارتقاء سلامت دندان مفید است.  کمک به فلوراید در محافظت از دندان ها از آسیب اسیدی و جلوگیری از پوسیدگی و حفره ها. شستشوی منظم و طوفان با آب گرم و نمک کمک می کند تا زخم های دهان، خونریزی لثه ها ، زخم ها و درد گلو را کاهش دهد .

لایه برداری را تشویق می کند

نمک دریایی در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی در تولید اسکراب و سایر محصولات مراقبت از پوست مانند ضد عرق و دئودورانت استفاده می شود. لایه برداری با نمک های دریا کمک می کند تا ذرات پوست مرده از بین بروند، بر خلاف نمک طبخ، بافت دانه ای نمک دریا به خوبی در ارائه پوست تمیز و صاف کار می کند. اسکراب درمان نمک دریایی نیز برای بیماران مبتلا به فشار خون پایین ، صرع، گردش خون ضعیف و خستگی کلی بدن توصیه می شود، زیرا باعث افزایش گردش خون سالم می شود.

 

حفظ تعادل الکترولیتی

نمک دریایی به حفظ تعادل الکترولیتی سالم در بدن کمک می کند که برای حفظ ترکیب مطلوب خون و گردش خون، قدرت عضلانی و عملکرد کلی بدن لازم است مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، منیزیم و سدیم به تعادل الکترولیتی بدن کمک می کنند.

 

درمان آکنه

نمکهای دریایی حاوی گوگرد هستند که به تمیز کردن و درمان بیماری پوستی مانند درماتیت و زخم های آفت کمک می کند .

 

 نمک دریایی.

 

تنظیم قند خون

نمکهای دریایی نیز در حفظ سطح متعادل قند خون کمک می کنند . این در کاهش وابستگی بدن به داروهای انسولین برای تنظیم میزان قند موثر است.

 

خواب آرام را تشویق می کند

حمام نمکی دریایی دارای اثر آرام بخش و سفت کننده است، در نتیجه باعث ایجاد خواب عمیق و جوان سازی می شود. همچنین در جلوگیری از بزاق بیش از حد که در طول خواب از جریان خون جریان می یابند، بدن شما را هیدراته می کند.

 

ضربان قلب را عادی می کند

نمک دریایی در حفظ سطح فشار خون سالم کمک می کند و عادت ضربان قلب نامنظم را به عهده می گیرد. همچنین اثرات مفید در جلوگیری از وقوع اختلالات قلبی مختلف نشان داده است.

 

از ریزش مو جلوگیری می کند

یکی از مزایای کمتر شناخته شده از نمک دریا تحریک رشد مو سالم است.

 

 نمک دریایی

 

کمردرد عضلانی را کاهش می دهد

نمک دریایی در کاهش عضلات و افزایش قدرت عضلانی مفید است. مواد معدنی ضروری مانند منیزیم و پتاسیم دارای ویژگی های درمانی و جوان سازی هستند، در نتیجه باعث می شود که یک درمان طبیعی برای درمان درد باشد. اثر اسمز ایجاد شده توسط محتوای محلول در یک حمام نمکی دریایی باعث جلوگیری از ایجاد سموم در بدن می شود. این به کاهش سختی و ناراحتی ناشی از خستگی و تنش عضلانی کمک می کند.

 

شفا و پاک کننده خواص

میدان نیروی الکترومغناطیسی که بدن ما را احاطه کرده است تمایل دارد که انرژی های منفی و ناخالصی های محیطی را جذب کند. این انرژی ممکن است بر سلامت و رفاه برخی افراد تأثیر بگذارد. اعتقاد بر این است که حمام های غنی شده با نمک های دریا دارای ویژگی های پاک کننده هستند زیرا انرژی های خود را درون خود جذب می کنند و بدن را از بدن خارج می کنند.

 

 

 

منبع : organicfacts.net

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا