طب سنتیگیاهان دارویی

خواص زیتون چیست و چرا زیتون را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

آشنایی با خواص زیتون _ زیتون بخش مهمی از رژیم غذایی مدیترانه ای میباشد که میتواند به سلامتی شما کمک کند. هر چند زیتون دارای حجم و اندازه ی ناچیزی میباشد اما میتواند خواص بیشماری را داشته باشد که در این مجله به معرفی این خواص خواهیم پرداخت.

خواص زیتون .

زیتون دارای مواد مغذی و معدنی زیر میباشد:

▪️کربوهیدرات
▪️فیبر رژیمی
▪️اسیدهای چرب امگا3
▪️ویتامینA
▪️ویتامینK
▪️ویتامینE
▪️کلسیم
▪️آهن
▪️منیزیم
▪️سدیم
▪️مس

خواص زیتون چیست؟

1/ خطر ابتلا به دیابت را کاهش میدهد:

زیتون برای افرادی که مبتلا به دیابت و یا در معرض خطر ابتلا به یک شاخص طبیعی گلیسمی هستند مفید میباشد زیرا سرشار از چربی های غیراشباع است که میتواند جذب گلوکز خون را کاهش دهد.

2/ به کاهش وزن کمک میکند:

یکی دیگر از خواص زیتون کمک به شما در جهت لاغر شدن میباشد. خوردن چربی های سالم میتوانند به شما در رسیدن به اهداف لاغری , کمک کنند. شما با مصرف زیتون , چربی مفید کافی و رژیم غذایی با کیفیت تری خواهید داشت.

خواص زیتون

3/ از عفونت جلوگیری میکند:

آیا میدانستید یکی از خواص زیتون , جلوگیری از عفونت میباشد؟ بسیاری از افراد نمیدانند که زیتون میتواند با جلوگیری از عفونت از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی کند به همین دلیل توصیه میشود زیتون را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

 

4/پوکی استخوان را کاهش میدهد:

علاوه بر موارد بالا , یکی دیگر از خواص زیتون کمک به کاهش پوکی استخوان میباشد. پوکی استخوان به تدریج رشد میکند و بر روی یکپارچگی استخوان ها تاثیر میگذارد. خطر پوکی استخوان را میتوان با مصرف زیتون به حداقل رساند زیرا زیتون دارای پنی فنول خاصی میباشد که در تقویت استخوان ها نقش موثری دارد.

 

خواص زیتون

5/ عملکرد مغز را افزایش میدهد:

التهاب و بیماری ها میتوانند عملکرد مغز را کاهش دهند. زیتون دارای برخی از ترکیبات میباشد که میتواند بار التهابی را کاهش دهد و همچنین میتواند از جمع شدن مولکول هایی که باعث بیماری آلزایمر و پارکینسون میشوند جلوگیری کند.

 

6/ آلرژی فصلی را کاهش میدهد:

زیتون دارای اثرات ضد التهابی میباشد که میتواند به سرکوبی آلرژی کمک کند. هیستامین در پاسخ به محرک های خاصی که باعث واکنش آلرژیک میشوند منتشر میشود اما زیتون میتواند به عنوان ضد هیستامین عمل کند و آلرژی را کاهش دهد. ایده خوبی است که قبل از شروع فصل آلرژی , مصرف زیتون را شروع کنید.

 

خواص زیتون

7/ به تقویت چشم ها کمک میکند:

یکی دیگر از خواص زیتون , تقویت چشم ها میباشد. زیتون حاوی ویتامین A میباشد که میتواند به سلامت چشم ها کمک کند.

منبع:
naturalfoodseries.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا