بارداریزنان و زایمان

آیا مصرف کافئین را در دوران بارداری مجاز است؟

اگر باردار هستید، مصرف کافئین را تا 200 میلی گرم در روز محدود کنید. این در مورد مقدار فنجان ½ فنجان قهوه 8 اونس یا یک فنجان قهوه 12 اونس است.

اگر به نوزاد خود شیر میدهید، مصرف  را تا حداکثر دو فنجان قهوه در روز محدود کنید.

 

کافئین

 

کافئین چیست؟

کافئین دارویی است که در مواردی مانند قهوه، چای، نوشابه، شکلات و برخی نوشیدنی های انرژی و داروها یافت می شود. این ماده محرکی است که می تواند شما را بیدار نگه دارد.

 

چگونه کافئین در طول بارداری شما و کودک شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

این ماده کمی فشار خون و ضربان قلب را افزایش می دهد و مقدار ادرار شما را زیاد میکند و ممکن است باعث ایجاد احساس خجالت، سوءتغذیه یا خواب آلودگی شود. در دوران بارداری، ممکن است بدن شما حساس باشد و طول بکشد تا آن را از بدن خود پاک کنید.

هنگامی که آن را در دوران بارداری مصرف میکنید ، از طریق جفت به نوزاد منتقل میشود. جفت در رحم شما رشد می کند و نوزاد را با غذا و اکسیژن از طریق بند ناف تامین می کند.

ممکن است شما شنیده باشید که مصرف بیش از حد کافئین می تواند باعث سقط جنین شود. برخی مطالعات می گویند این خبر درست است و بعضی دیگر آن را رد میکنند. تا زمانی که ما بیشتر بدانیم چگونه کافئین می تواند بر حاملگی تاثیر بگذارد، بهتر است مقدار کافئین روزانه را تا 200 میلی گرم در هر روز را محدود کنید.

 

کافئین

 

چه غذاها و نوشیدنی هایی حاوی کافئین هستند؟

محصولات طعم دهنده قهوه و قهوه
چای
بعضی از نوشیدنی های الکلی
نوشیدنی های انرژی زا
شکلات و کاکائو داغ

مقدار این ماده در غذاها و نوشیدنی ها بسیار متفاوت است. برای قهوه و چای، مقدار آن بستگی به موارد زیر دارد .

نام تجاری
چگونه آماده می شود
نوع استفاده
نحوه خدمت (به عنوان مثال، اسپرسو یا لاتین)

بعضی از نوشیدنی های انرژی حاوی مقدار زیادی کافئین هستند. به عنوان مثال، یک نوشیدنی انرژی زا 24 اونس ممکن است تا 500 میلی گرم کافئین داشته باشد. نوشیدنی ها همچنین ممکن است دارای مقدار زیادی شکر باشند و ممکن است حاوی مواد تشکیل دهنده ای باشند که ممکن است در دوران بارداری برای کودک شما مضر باشد. از آنجا که ما چیزهای زیادی در مورد تمام مواد تشکیل دهنده نوشیدنی های انرژی نمی دانیم، بهتر است هنگام بارداری آنها را مصرف نکنید.

 

چه داروهایی حاوی کافئین هستند؟

بعضی از داروهایی که برای تسکین درد، سردردهای میگرنی، سرماخوردگی استفاده میشوند و به شما کمک می کنند بیدار شوید حاوی این ماده هستند.

اگر شما حامله هستید، قبل از مصرف هر داروی حاوی کافئین، با پزشک خود مشورت کنید. این شامل داروهای تجویزی و بدون نسخه می باشد. یک دستورالعمل برای پزشکی است که توسط یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی ارائه شده است. شما می توانید داروهای بدون نسخه مانند داروهای ضد درد و داروهای سرماخوردگی بدون نسخه را خریداری کنید.

برخی از محصولات گیاهی حاوی کافئین هستند. محصولات گیاهی از گیاهان ساخته می شوند که گیاهانی هستند که در آشپزی و پزشکی استفاده می شوند. FDA نیازی به این ندارد که محصولات گیاهی دارای یک برچسب باشند که میزان کافئین موجود در آنها را داشته باشد. اگر باردار هستید، از محصولات گیاهی استفاده نکنید زیرا ما نمی دانیم مقدار آنها چقدر است.

 

کافئین

 

آیا کافئین در هنگام شیردهی ایمن است؟

  1. آکادمی اطفال آمریکا (AAP) می گوید که برای مادران شیرده منعی وجود ندارد که کافئین مصرف کنند. اما مقدار کمی از این ماده وارد شیر مادر می شود، بنابراین بهتر است مصرف آن را محدود کنید. نوزادان مادرانی که بیش از 2 تا 3 فنجان

 

منبع : marchofdimes.org

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا