درد قاعدگی ؛ راهکارهایی سریع و خانگی برای کاهش درد قاعدگی

درد قاعدگی یکی از مشکلاتی است که اغلب زنان از آن رنج می برند . سطح قابل تحملی از این مشکل طبیعی است اما باید در صورت تشدید درد و یا طولانی شدن مدت آن به پزشک مربوطه مراجعه نمایید . در این مقاله ۶ راه خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد که این درد را تسکین می دهند .


کاهش درد قاعدگی

۱٫ ورزش

این روش در ابتدا غیر قابل اجرا به نظر می رسد زیرا شما با خودتان فکر می کنید که در این دوران حتی به سختی راه می روید چه برسد به انجام حرکات ورزشی . جالب است بدانید پیاده روی با سرعت بالا و انجام فعالیت های ورزشی می تواند به کاهش درد شما کمک کند .

زمانی که مشغول انجام فعالیت های هوازی هستید بدن شما خون بیشتری را پمپاژ می کند . این افزایش پمپاژ سبب آزاد سازی اندروفین و در نتیجه منجر به باز شدن گرفتگی عضلات می شود. ورزش کردن ۳ الی ۴ روز در هفته به سلامت کلی بدن کمک می کند اما نقش بسیار مهمی در کاهش درد قاعدگی دارد.

۲٫ گرم کردن

گرما سبب رفع انقباض عضلاتی می شود که سبب درد و رنج شما شده اند .روش های زیادی برای گرم نگه داشتن شکم وجود دارد مثل : کیسه آب گرم ، گرم کردن حوله و یا دستمال و قرار دادن آن بر روی عضلات زیر شکم.
حتی زمانی که دسترسی به روش های بالا ندارید یک بطری را از آب گرم پر کنید و روی عضلات خود قرار دهید .

درد قاعدگی ؛ راهکارهایی سریع و خانگی برای کاهش درد قاعدگی

۳٫  نوشیدن چای بابونه

مطالعات اخیر نشان داده اند که چای بابونه حاوی خواص ضد درد می باشد . آزمایشی بر روی ۱۴ نفر انجام شد .در آزمایش ادرار این افراد پس از نوشیدن این چای هیپوریت یافت شد. هیپوریت یک ضد التهاب و تسکین دهنده ی طبیعی می باشد .

۴٫ دریافت میزان کافی از ویتامین D

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین از دریافت ویتامین D به میزان کافی اطمینان حاصل کنید . مطالعات نشان داده است که مصرف ویتامین D در جلوگیری از انقباض و گرفتگی عضلات موثر است . در آزمایشات نشان داده است که تا ۴۰ درصد از درد را کاهش داده است .

۵٫ ارگاسم در زنان بسیار مهم است .

ارگاسم برای از بین بردن انواع درد، از جمله گرفتگی عضلات قلب بسیار مفید است . ارگاسم کمک می کند تا از انواع درد، از جمله گرفتگی های قاعدگی، رهایی یابید . قبل از رسیدن به ارگاسم رحم در وضعیت آرامی قرار دارد اما در لحظه ی اوج ، جریان خون افزایش می یابد . افزایش گردش خون باعث کاهش گرفتگی عضلات می شود . علاوه بر آن در هنگام ارگاسم هورمون اندوفین به میزات قابل توجهی ترشح می شود . این هورمون سبب کاهش احساس درد می شود و فورا احساس بهتری به شما می دهد.

هم چنین ارگاسم در آرام شدن وضعیت فیزیکی و خواب راحت بسیار موثر است .

۶٫ طب سوزنی

طب سوزنی جزئی از طب سنتی چینی است . در این طب با فرو کردن سوزن در نواحی خاص باعث تحریک آن ناحیه می شوند . برای اطلاعات کامل در رابطه با این طب به مقاله طب سوزنی مراجعه نمایید .

در مطالعات انجام شده انجام این طب به صورت اصولی می تواند منجر به کاهش درد در این دوره شود .

 

منبغ : medicaldaily

ارسال شده در تاریخ 4 مارس 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , سلامتی | 1,010 بازدید

درد قاعدگی ؛ راهکارهایی سریع و خانگی برای کاهش درد قاعدگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است