سلامتیطب سنتیگیاهان دارویی

9 غذای غنی از کلسیم برای تقویت استخوان های خود را بشناسید

بدن ما به کلسیم برای استخوان های سالم نیاز دارد . کلسیم نیز برای عملکرد مناسب اعصاب و عضلات ما بسیار مهم است. در اینجا غذای غنی از کلسیم را که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید را برایتان آورده ایم.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

غذای غنی از کلسیم :

1) شیر :

وقتی که ما در مورد غذای غنی از کلسیم فکر می کنیم، اولین منبعی که به ذهن ما می رسد شیر است. شیر به راحتی قابل هضم و قابل جذب است و یکی از بهترین غذاهای کلسیم بالا است . برای ساخت استخوان ها از دوران کودکی تا بزرگسالی، یک فنجان شیر شامل 280 میلی گرم کلسیم 1000 میلی گرم توصیه می شود.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

2) پرتقال :

همه ما می دانیم پرتقال به تقویت سیستم ایمنی بدن ما کمک می کند و این میوه جادویی نیز در فهرست غذای غنی از کلسیم با ویتامین D است که برای جذب کلسیم در بدن بسیار مهم است. یک اندازه متوسط ​​پرتقال حاوی 60 میلی گرم کلسیم است.

 

3 ) ساردین :

ساردین ها در غذاهای غنی از کلسیم  یک گزینه عالی است. اگر شما یک گیاهخوار نیستید این ماهی های نمکی کوچک را به پاستا و سالاد اضافه و میل کنید.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

4 ) شیر سویا :

این یک افسانه است که تنها محصولات لبنی حاوی کلسیم هستند. محصولات غیر لبنی مانند شیر سویا غنی شده جز غذای غنی از کلسیم و ویتامین می باشند.

 

5) بادام :

بادام جز لیست غذای غنی از کلسیم است همچنین پروتئین موجود در بادام نیز به کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند. همچنین، بادامها یک منبع شگفت انگیز برای بهبود حافظه شما هستند. داشتن هر یک از این عناصر غنی از پروتئین هر روز صبح مطمئنا برای سلامتی شما مفید است .

 

 غذای غنی از کلسیم

 

6) انجیر :

این میوه شیرین  با فیبر و پتاسیم بارگذاری شده است. در هر فنجان انجیر خشک 242 میلی گرم کلسیم وجود دارد، این میوه به تقویت استخوان ها کمک می کند. همچنین با منیزیم بارگذاری می شود، این میوه به حفظ ضربان قلب و حفظ عملکرد عضلانی کمک می کند. این یک موقعیت قوی در فهرست غذاهای غنی از کلسیم است.

 

7 ) ماست :

ماست موجود در طعم های مختلف یک محصول لبنی است که حاوی باکتری های سالم برای روده شما است. یک لیوان ماست حاوی 400 میلی گرم کلسیم است. این رژیم غذایی غنی از پروتئین جایگزین خوبی برای شیر است.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

8) پنیر :

علاوه بر فهرست غذای غنی از کلسیم ، پنیر یک منبع عالی پروتئین و همچنین کلسیم است.

 

9) سبزیجات :

سبزیجات برگ سبز دارای فیبرهای رژیمی هستند که غذای غنی از کلسیم می باشد. اسفناج، کلم و کلم بروکلی نیز غنی از پتاسیم و منیزیم هستند .

 

مترجم یک دکتر 

منبع : timesofindia.indiatimes.com

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا