سلامتی

4 نکته برای حفظ سلامت استخوان ها !

آیا می دانستید که علاوه بر رژیم غذایی شما، ورزش یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت استخوان است .

 

سلامت استخوان

 

 

تخصص پزشکی به طور مداوم به این واقعیت اشاره دارد که تمرین منظم باعث می شود تا استخوان های شما در طول سن کاهش یابد. همانطور که ورزش می کنید، ماهیچه هایتان قوی تر می شوند، تراکم استخوان شما افزایش می یابد و تعادل شما بهبود می یابد.

البته، بدون تردید قبل از تمرین برای جلوگیری از آسیب های خاص، باید از اقدامات احتیاطی خاصی پیروی کنید. قبل از شروع هر برنامه ورزشی  بدن خود را برای ورزش آماده می کنید. گرم شدن کوتاه کمک می کند تا عضلات خود را برای ورزش آماده کنید. همچنین اطمینان حاصل می کند که احتمال آسیب شما به شدت کاهش می یابد.

 

حفظ سلامت استخوان :

در اینجا چند نکته برای حفظ سلامت استخوان ها وجود دارد :

وزنه بلند کردن:

بلند کردن وزن یک نوع ورزش است که اگر  به درستی انجام شود برای حفظ سلامت استخوان ها بسیار مفید خواهد بود. شما می توانید تمرینات ساده وزن بدن مانند pushups و squats را انجام دهید.

 

سلامت استخوان

 

 یوگا:

یوگا یکی دیگر از روش های ورزش است که برای سلامت استخوان ها و مفاصل بسیار مفید است. فرضیه یوگا ساختمان استاتیک است که در آن شما مدت زمان مشخصی از نظر قرار گرفتن یا تمرین دارید. یوگا به تقویت عضلات کمک می کند. با توجه به عضلات شما، استخوان هایتان نیز قوی تر می شوند.

یوگا ورزشی است که برای انعطاف پذیری مناسب است و از این رو مفاصل شما انعطاف پذیر و عضلات را به شکل خوبی حفظ می کند و سلامت استخوان های شما را تقویت میکند.

 

سلامت استخوان

 

شنا:

شنا یک ورزش هوازی مناسب است و برای پشت و بیش از همه تناسب اندام خوب است، اما استخوان را به خودی خود تقویت نمی کند. این یک راه برای حفظ سلامت کلی بدن و سلامت استخوان شماست.

 

سلامت استخوان

 

شنا یک ورزش قلبی عروقی است که همچنین به دلیل توانایی سوختن کالری آن شناخته شده است. در سوزاندن چربی و حفظ سیستم اسکلتی شما موثر  است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : m.dailyhunt.in

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا