پوست و مو

درمان آفتاب سوختگی به وسیله روغنها

همه ما ممکن است لکه ای از آفتاب سوختگی را داشته باشیم. پوست ما در برابر  خورشید و باد آسیب می بیند. این بیماری اغلب نگرانی جدی نیست، اما آسیب دائمی پوست از اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند منجر به نقص هایی مانند چین و چروک و سرطان پوست شدید شود.

ما در این مطلب روغنهای ضروری برای آفتاب سوختگی را به شما معرفی می کنیم .

روغنهای ضروری برای آفتاب سوختگی

اسطوخودوس

خواص ضد میکروبی روغن اسطوخودوس بهترین اسانس برای آفتاب سوختگی است. این روغن حاوی مواد ضد باکتری و ضد قارچی برای درمان درد و قرمزی است.

روغن نخود فرنگی

روغن نخودفرنگی حاوی مسدود کننده های کانال کلسیم برای مبارزه با درد ناشی از آفتاب سوختگی است. روغن نخود فرنگی همچنین به کاهش درد کمک میکند.

روغن درخت چای

روغن درخت چای به طور معمول برای جلوگیری از شپش سر استفاده می شود، اما خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده آن نیز می تواند به محافظت از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی کمک کند. این روغن ممکن است قرمزی، درد و التهاب را کاهش دهد در حالیکه تأثیرات آرام بخش پوست را کاهش می دهد.

روغن بابونه

التهاب، تورم و درد می تواند به طور بالقوه با خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده و ضد درد با روغن بابونه درمان شود. این روغن باعث داشتن پوستی ملایم و آرامش بخش می شود.

روغن اوکالیپتوس

استفاده از روغن اوکالیپتوس می تواند راهی عالی برای درد و التهاب باشد. روغن اوکالیپتوس دارای ضد باکتری، ضد التهابی و خواص ضد درد است که ممکن است باعث کاهش اثر نور خورشید در هنگام بهبودی پوست شود.

آلوئه ورا

ژل خالص از گیاه تازه آلوئه ورا یا ژل موجود در فروشگاه ها می تواند آفتاب سوختگی را فوری تسکین دهد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل خالص به عنوان یک کرم ضد آفتاب ملایم استفاده می شود، اما فقط محافظت از 5 تا 10 SPF را ارائه می دهد. برای کاهش قرمزی و التهاب به طور مستقیم استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا