پوست و مو

فواید گلیسیرین برای پوست صورت

اگر از پوست خشکی روی صورتتان رنج میبرد، ممکن است برای شما مفید باشد. این مایع روشن از روغن های چرب مشتق شده است، بی بو است و قوام ضخیم دارد. گلیسیرین هنگامی که به صورت موضعی به صورت اعمال می شود، برای افزایش رطوبت روی پوست و جلوگیری از خشکی آن مفید است . گلیسیرین برای پوست صورت مفید است و باعث نرم شدن پوست و نرم  شدن آن میشود.

نحوه استفاده گلیسیرین برای پوست صورت

مرحله 1

صورت خود را بطور معمول شستشو دهید.  آن را با یک حوله نرم خشک کنید تا رطوبت بیش از حد نداشته باشد، اما پوست را کمی مرطوب نگه دارید. توپ پنبه ای را با گلیسیرین خیس کن. سپس روی صورت بمالید. از مالیدن گلیسیرین روی لب ها، چشم ها و داخل بینی و دهان خود اجتناب کنید.

مرحله 2

ماسک گلیسیرین را روی صورت خود قرار دهید. 3 قاشق چای خوری سفالی کائولن سفید و 1/2 قاشق چای خوری بتونیت خاک رس به یک  1/2 قاشق چای خوری گلیسیرین، 5 قاشق چای خوری آب و 2 قطره روغن اسانس گل رز را مخلوط کنید. با استفاده از حرکات دایره ای ماسک را روی صورت خود قرار دهید. قبل از شستن آن با آب گرم، ماسک را کاملا خشک کنید.

نکته مهم

شما می توانید گلیسیرین را در اکثر داروخانه ها خریداری کنید. شما می توانید تمیزکننده صورت خانگی گلیسیرین را در دمای اتاق تا 10 روز نگهداری کنید.

هشدارها

  • قبل از استفاده از گلیسیرین  از اینکه حساسیت به اسید لاکتیک، اوره یا سایر مواد غیر فعال موجود در بطری گلیسیرین دارید، با پزشک مشورت کنید. گلیسیرین می تواند پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس کند.
  •  هنگام استفاده از گلیسیرین به صورت موضعی، آن را روی کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید.
  • اگر باردار هستید قبل از استفاده از گلیسیرین در صورت خود، از پزشک خود بپرسید.
  • عوارض جانبی نادر است و در  صورت بروز علایم مهم است که بلافاصله  مصرف را  قطع کنید .

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا