پوست و مو

درمان طبیعی كهیر

كهیر که به نام Urticaria نیز شناخته می شود ، وضعیت پوستی است که در آن پوست در بخش های خاص بدن  دچار سرخی و سوزش میشود.

علل كهیر در نیمی از موارد شناخته شده نیست. اما گاهی به علت واکنش های آلرژیک بدن و قرار گرفتن در معرض مواد مانند گرده، بادام زمینی، گرد و غبار یا تحریک کننده های مشابهی ایجاد میشود.

پزشکان داروهای ضد آلرژی را برای درمان كهیر تجویز می کنند. شما همچنین می توانید از بعضی از داروهای خانگی برای درمان كهیر استفاده کنید و خارش را تسکین دهید.

درمان طبیعی موثر برای درمان كهیر

 آلوئه ورا

آلوئه ورا یک محصول فوق العاده است که تاثیرات مثبتی بر روی پوست  و درمان كهیر دارد. شما می توانید آن را به طور منظم و بدون نگرانی مصرف کنید. ژل آن را استخراج کنید و برای خارش استفاده کنید. آلوئه ورا نه تنها آرامش بخش است ، بلکه پوست را نیز مرطوب نگه می دارد. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است که از عفونت بیشتر جلوگیری می کند .

نارگیل

روغن نارگیل یک روغن آرام بخش سرد است. این یک درمان بسیار خوب برای بثورات پوست است. خارش ناشی از كهیر باعث سوزش در پوست می شود که روغن نارگیل می تواند برای رفع آن بسیار موثر باشد. علامت های قرمز و آبی که  روی پوست قرار می گیرند نیز با استفاده از روغن نارگیل کاهش می یابند. فقط به یاد داشته باشید روغن ها را حرارت ندهید. همچنین می توانید از آب نارگیل استفاده کنید. با یک سواب پنبه روغن نارگیل  را روی پوست خود بمالید. این بسیار آرام بخش است و می تواند از خارش جلوگیری کند.

کمپرس سرد

التهاب پوست همچنین می تواند با استفاده از یخ با کمپرس سرد کاهش یابد. یخ یک راه حل بهتر در مقایسه با آب سرد است زیرا آب سرد می تواند خشکی را ایجاد کند. فقط چند مکعب یخ را در یک پارچه قرار دهید و آن را به منطقه آسیب بمالید. شما همچنین می توانید از آب سرد استفاده کنید، اما اطمینان حاصل کنید که قبل از این درمان پوست خود را مرطوب کرده اید، در غیر این صورت، كهیر ممکن است ناپدید شود، اما خارش به علت خشکی ایجاد می شود. در بهترین حالت استفاده از روغن نارگیل همراه با این درمان بهترین راه درمان کهیر است.

جو دو سر

جو دو سر در برابر آلرژی ها بسیار موثر عمل می کند. التهاب پوست را کاهش میدهد و در بعضی اوقات زخم ها از بین می برد. اگر كهیر روی صورت هستند ، می توانید با استفاده از مخلوط کردن  بلغور جو دو سر با شیر  و چند قطره روغن نارگیل ماسکی تهیه و روی پوست قرار دهید.

سرکه سیب

برای این منظور می توانید سرکه سیب ارگانیک  را استفاده کنید. سرکه را با نصف لیوان آب مخلوط کنید و بر كهیر اعمال کنید. شما همچنین می توانید آن را در یک دو قاشق دو بار در روز مصرف کنید.

بهترین راه برای مبارزه و جلوگیری از كهیر این است که علل زمینه را مشخص کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا