پوست و مو

درمان ریزش مو با روغن های گیاهی

در اینجا 10 روغن برای کمک به درمان ریزش مو به صورت طبیعی وجود دارد که اگر به طور منظم استفاده شود علاوه بر درمان ریزش مو باعث ضخیم شدن مو می شود.

انواع روغن ها برای کمک به درمان ریزش مو

1. روغن کرچک

روغن کرچک باعث ضخیم شدن موهای شما میشود.  این روغن حامل به رشد و ضخیم شدن و درمان ریزش مو کمک کند. روغن کرچک همچنین با هر گونه عفونت پوستی مبارزه می کند. روغن کرچک پر از امگا 3، ویتامین E و پروتئین است.

2. روغن انگور

روغن انگور دارای اسید آمینه است که به رشد مو کمک می کند و از شکستگی مو جلوگیری می کند. روغن انگور همچنین دارای ویتامین E است که روغن شناخته شده برای ضخیم شدن موها است.

3. روغن سدر

روغن سدر یک روغن اساسی برای ضخیم شدن موها به روش طبیعی است.

4. روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس اسانس دیگری است که باید با روغن حامل مخلوط شود تا در رشد مو موثر باشد. اسطوخودوس یک ضد باکتری است که به درمان شوره سر و خارش کمک می کند. ماساژ پوستی ملایم با اسطوخودوس می تواند باعث کاهش تنش و تقویت پوست شما شود. با افزایش جریان خون، موهای شما به سرعت رشد می کنند.

5. روغن رزماری

روغن رزماری در صورت استفاده درست باعث رشد فولیکول مو می شود. مراقب باشید هرچند روغن رزماری روغن اساسی است اما باید با روغن حامل مخلوط شود.

6. روغن آویشن

روغن آویشن جریان خون را در پوست سر افزایش میدهد.و مواد مغذی برای رشد مو سالم را فراهم می کند. آویشن همچنین به کاهش شوره سر و درمان ریزش مو کمک می کند.

7. ویتامین E

استفاده از ویتامین E خالص به بازسازی سلول ها کمک می کند و به همین دلیل برای مراقبت از پوست و مراقبت از مو بسیار مفید است.

8. روغن نارگیل

روغن نارگیل باعث رشد مو، تقویت و جلوگیری از آسیب به مو می شود.

9. روغن جوجوبا

روغن جوجوبا نرم کننده خوبی برای رطوبت مو است.ب رای تشویق رشد و ضخیم شدن، روغن جوجوبا را روی پوست خود بمالید. این کار را 5 تا 4 بار در هفته برای 5-7 دقیقه انجام دهید.

10. روغن زیتون

روغن زیتون دارای مزایای زیادی برای موها است. روغن زیتون به افزایش گردش خون در پوست شما کمک می کند که باعث رشد و جلوگیری از ریزش مو میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا