بارداریزیبایی

10 نکات زیبایی ضروری برای زنان باردار که باید بدانند.

آیا شما نگران تغییرات هورمونی در بدن خود هستید ممکن است بر زیبایی شما آسیب برساند؟ خوب، این تغییرات طبیعی هستند. هر زن چرخه هورمونی متفاوتی دارد و بنابراین بارداری یکی از آنهاست. بارداری درخشندگی طبیعی را در هر زن به وجود می آورد، اما اگر نگرانید که ممکن اینطور نباشد، در اینجا ما نکات زیبایی ضروری برای زنان باردار را آورده ایم که می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

نکات زیبایی

 

نکات زیبایی در طول بارداری:

چگونه در طول حاملگی به زیبایی نگاه می کنیم. همانطور که می دانیم یک ذهن صحیح و بدن زیبایی را افزایش می دهد، به منظور کاهش نگرانی، ما 10 نکات زیبایی موثر را برای کمک به لذت بردن از زیبایی برایتان جمع آوری کرده ایم که در ادامه به آنها میپردازیم .

 

1. مصرف آب آشامیدنی :

در طول بارداری شما باید در طول روز مقدار زیادی آب مصرف کنید. این کار در فیلتر کردن و شستن تمام سموم بدن شما کمک خواهد کرد. علاوه بر این، آب به حفظ مقدار مناسب مایع آمنیوتیک در بدن کمک می کند. اگر این نکات زیبایی ضروری را به برنامه روزانه خود اضافه نکرده اید، آن را به سرعت اضافه کنید، زیرا این امر برای شما و سلامت کودک شما مفید است. نوشیدن حداقل 2 لیتر آب در روز توصیه میشود.

 

 

 2. غذای سالم مصرف کنید :

شما باید در مورد آنچه که  در طول حاملگی میخورید، بسیار محتاط باشید. توصیه می شود  یک نمودار رژیم غذایی، از جمله لیست هایی از انواع غذای مورد نیاز برای تمرکز، را تهیه کنید. این نمودار را دنبال کنید. خوردن غذای سالم یکی از نکات زیبایی برای شما و حفظ سلامت جنین است.

 

نکات زیبایی

 

 

3. خواب:

خستگی یکی از علائمی است که مادران باردار در طول سه ماهه اول تجربه می کنند. استراحت مناسب بسیار مهم است، زیرا زمانی که بدن و ذهن  را جوان سازی می کند. اطمینان حاصل کنید که خواب کافی داشته باشید تا بدن شما احساس خستگی کمتری  کند.

 

4. حفظ وزن مناسب :

شما باید در حین بارداری وزن خود را چک کنید. بعضی مادران ممکن است بارداری را به عنوان یک فرصت برای خوردن هر چیزی بدانند بدون اینکه در مورد وزن خود نگران باشند. در حالی که طبیعی است در بارداری مقداری وزن بدست بیاوریم اما وزن ناشی از خوردن مواد غذایی ناخواسته قطعا کمک نمی کند. همیشه به یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید، می توانید برای پیشنهادات بهتر با دکتر خود مشورت کنید.

 

نکات زیبایی

 

 5. ورزش:

ورزش کردن یکی از نکات زیبایی مهم است . تمرین های خاصی برای زنان باردار توصیه می شود. شما می توانید یوگا مانند Lamaze که مخصوصا برای سنین قبل از زایمان طراحی شده اند را انجام دهید. شما همچنین می توانید با دکتر خود مشورت کنید و راهنمایی هایی را در رابطه با ورزش های ملایم که می توانید انجام دهید، دریافت کنید.

 

6. از بین بردن علائم کشش :

بیشتر خانم های باردار بعد از حاملگی از علائم کشش شکایت دارند. شما ممکن است بخواهید در مورد این مسئله از نکات زیبایی استفاده کنید. استفاده از کرم علامت کشش را کاهش میدهد با استفاده از آن به صورت روزانه و به آرامی شکم خود را ماساژ  دهید.

 

نکات زیبایی

7. بهبود منحنی های شما:

لباس را به گونه ای بپوشید که منحنی های شما را افزایش دهد. بدن زن در دوران بارداری زیبا است. شکم باردار منحنی های اضافی را به بدن می دهد. این شانس را برای پوشیدن لباس هایی که بدن شما را زیبا می کند استفاده کنید.

 

8. مراقبت از پوست:

در طول بارداری مراقبت از پوست خود را فراموش نکنید. نکات زیبایی در دوران بارداری شامل رژیم های مراقبت از پوست در فواصل منظم است. با توجه به تغییرات هورمون ها، ممکن است برخی از آسیب های جزئی پوستی وجود داشته باشد. شما می توانید با توجه به نوع پوست خود از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید، اما مطمئن شوید که شامل مواد تشکیل دهنده مضر نباشند.

 

نکات زیبایی

 

 9. آرایش:

به علت تغییرات هورمونی ممکن است نقاطی روی صورت ایجاد شود . آرایش برای پوشش این نقاط مناسب است .

 

10. آرامش:

مهمترین نکته این است که آرام باشید! مدتی دراز بکشید.بدن خود را آرام کنید این یکی از نکات مهم زیبایی است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : momjunction.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا