۹ غذای غنی از کلسیم برای تقویت استخوان های خود را بشناسید

بدن ما به کلسیم برای استخوان های سالم نیاز دارد . کلسیم نیز برای عملکرد مناسب اعصاب و عضلات ما بسیار مهم است. در اینجا غذای غنی از کلسیم را که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید را برایتان آورده ایم.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

غذای غنی از کلسیم :

۱) شیر :

وقتی که ما در مورد غذای غنی از کلسیم فکر می کنیم، اولین منبعی که به ذهن ما می رسد شیر است. شیر به راحتی قابل هضم و قابل جذب است و یکی از بهترین غذاهای کلسیم بالا است . برای ساخت استخوان ها از دوران کودکی تا بزرگسالی، یک فنجان شیر شامل ۲۸۰ میلی گرم کلسیم ۱۰۰۰ میلی گرم توصیه می شود.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

۲) پرتقال :

همه ما می دانیم پرتقال به تقویت سیستم ایمنی بدن ما کمک می کند و این میوه جادویی نیز در فهرست غذای غنی از کلسیم با ویتامین D است که برای جذب کلسیم در بدن بسیار مهم است. یک اندازه متوسط ​​پرتقال حاوی ۶۰ میلی گرم کلسیم است.

 

۳ ) ساردین :

ساردین ها در غذاهای غنی از کلسیم  یک گزینه عالی است. اگر شما یک گیاهخوار نیستید این ماهی های نمکی کوچک را به پاستا و سالاد اضافه و میل کنید.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

۴ ) شیر سویا :

این یک افسانه است که تنها محصولات لبنی حاوی کلسیم هستند. محصولات غیر لبنی مانند شیر سویا غنی شده جز غذای غنی از کلسیم و ویتامین می باشند.

 

۵) بادام :

بادام جز لیست غذای غنی از کلسیم است همچنین پروتئین موجود در بادام نیز به کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند. همچنین، بادامها یک منبع شگفت انگیز برای بهبود حافظه شما هستند. داشتن هر یک از این عناصر غنی از پروتئین هر روز صبح مطمئنا برای سلامتی شما مفید است .

 

 غذای غنی از کلسیم

 

۶) انجیر :

این میوه شیرین  با فیبر و پتاسیم بارگذاری شده است. در هر فنجان انجیر خشک ۲۴۲ میلی گرم کلسیم وجود دارد، این میوه به تقویت استخوان ها کمک می کند. همچنین با منیزیم بارگذاری می شود، این میوه به حفظ ضربان قلب و حفظ عملکرد عضلانی کمک می کند. این یک موقعیت قوی در فهرست غذاهای غنی از کلسیم است.

 

۷ ) ماست :

ماست موجود در طعم های مختلف یک محصول لبنی است که حاوی باکتری های سالم برای روده شما است. یک لیوان ماست حاوی ۴۰۰ میلی گرم کلسیم است. این رژیم غذایی غنی از پروتئین جایگزین خوبی برای شیر است.

 

 غذای غنی از کلسیم

 

۸) پنیر :

علاوه بر فهرست غذای غنی از کلسیم ، پنیر یک منبع عالی پروتئین و همچنین کلسیم است.

 

۹) سبزیجات :

سبزیجات برگ سبز دارای فیبرهای رژیمی هستند که غذای غنی از کلسیم می باشد. اسفناج، کلم و کلم بروکلی نیز غنی از پتاسیم و منیزیم هستند .

 

مترجم یک دکتر 

منبع : timesofindia.indiatimes.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 19 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 950 بازدید

۹ غذای غنی از کلسیم برای تقویت استخوان های خود را بشناسید
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است