گیاهان و ادویه های مفید برای کنترل قند خون در افراد دیابتی

گیاهان و ادویه جاتی که در این مقاله لیست شده خاصیت ضد دیابتی و ضد التهابی دارند، و می توان آنها را در هر وعده ای استفاده کرد و از خواص آن بهره مند شد. ترکیب های تازه برای خود اختراع کنید تا به مرور متوجه شوید کدام ادویه و گیاهان می توانند با هم طعمی خاص به غذایتان بدهند.

دیابت بیماری است که به ندرت قابل بهبود است و تنها می توان این بیماری را کنترل کرد.

در صورت رعایت نکردن نکات تغذیه ای به تدریج بیماری وخیم تر می شود و به ارگان های بدن آسیب می رساند. از این رو کنترل این بیماری اهمیت زیادی دارد . برخی از ادویه ها و گیاهان برای کنترل این بیماری مفید است .

 

دارچین :

برخی گیاهان از جمله دارچین روند سوخت و ساز گلوکز را بهبود می بخشد.این ادویه حاوی ماده ای است که به سلول های بدن در جذب قند کمک می کند .

میخک :

میخک نسبت به دارچین دارای خاصیت ضد التهابی بیشتری است . در نتیجه برای کنترل دیابت مفید است .

فلفل قرمز :

بیماری دیابت در نخستین مرحله روی روند گردش خون تاثیر می گذارد . گردش خون کند می شود،خون به قسمت های تحتانی بدن جریان پیدا می کند. در گیاهان تند مانند فلفل قرمز ماده ای وجود دارد که گردش خون را تقویت می کند.

مریم گلی :

دیابت کنترل نشده به سلول های مغز آسیب می رساند و در نهایت باعث بیماری آلزایمر  می شود . بعضی از گیاهان از جمله مریم گلی با ترمیم سلول های مغز با بیماری آلزایمر  مقابله میکند. 

زردچوبه :

این ادویه گردش خون را تقویت و تعادل بدن را حفظ می کند. دیابت با ضعیف کردن سیستم ایمنی ، روند درمان عفونت ها را کند می کند . اما خاصیت ضد عفونی کننده و ضد التهابی گیاهان از جمله زردچوبه سیستم ایمنی را تقویت می کند.

سیر :

سیر یکی از گیاهان مفید برای قلب ، قابلیت پمپاژ قلب را بالا می برد . به همین دلیل سیر برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

 

 

ارسال شده در تاریخ 6 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , درمان , سلامتی | 1,172 بازدید

گیاهان و ادویه های مفید برای کنترل قند خون در افراد دیابتی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است