گوجه فرنگی برای کاهش وزن ، چگونه گوجه فرنگی به کاهش وزن کمک می کند؟

گوجه فرنگی برای کاهش وزن بسیار  مناسب است. زیرا کالری کمی دارد . یک گوجه فرنگی کوچک فقط ۱۶ کالری دارد که عالی است،  اگر شما دو گوجه فرنگی مصرف کنید. هنوز هم کمتر از ۵۰ کالری مصرف می کنید. و هنگامی که کالری کمتری مصرف می کنید، زمانی که استراحت می کنید (میزان متابولیسم استراحت) به جای کالری ذخیره شده  از چربی به  عنوان سوخت استفاده می کند .

 

مصرف گوجه فرنگی برای کاهش وزن

 

طریقه مصرف گوجه فرنگی برای کاهش وزن :

 • شما می توانید آب گوجه فرنگی را به گوشت اضافه و میل کنید. همچنین می توانید میوه های دیگر و سبزی ها را برای طعم بهتر با گوجه فرنگی میل کنید
 •  گوجه فرنگی را به سالاد خود را اضافه و میل کنید.
 • خورشتی را با استفاده از پوره گوجه فرنگی تهیه و به عنوان یک وعده غذایی میل کنید.
 • میخواهید یک شام خوشمزه و سالم بخورید؟ شما می توانید گوجه فرنگی ها را با قارچ / نخود / مرغ / بوقلمون کباب کنید، سپس میل کنید.
 • ماهی یا مرغ را با گوجه فرنگی کبابی، مارچوبه و لوبیا سبز کباب کنید.
 • شما می توانید گوجه فرنگی، هویج و نخود فرنگی را به غذاهای خود اضافه کنید.
 • فقط یک گوجه فرنگی را همراه با کمی آب لیمو به عنوان یک میان وعده میل کنید.
 • یک فنجان سوپ گوجه فرنگی برای ناهار یا شام خود آماده کنید.
 • برای ناهار یک ساندویچ گوجه فرنگی و خیار بخورید. 

مصرف گوجه فرنگی برای کاهش وزن

 

سایر مزایای گوجه فرنگی :

 • گوجه فرنگی یک منبع عالی از آنتی اکسیدان ها است و می تواند به پیشگیری  از سرطان کمک کند.
 • سلامت قلب را بهبود می بخشد.
 • محتوای فیبر بالا در گوجه فرنگی باعث می شود که یک ماده عالی برای رفع یبوست باشد.
 • گوجه فرنگی غنی از اسید فولیک است که به حفاظت از نوزادان در برابر نقص لوله عصبی کمک می کند.
 • گوجه فرنگی همچنین می تواند از آسیب های پوستی ، تاخیر در ایجاد پیری پوست و تضعیف پوست محافظت کند.
 • همچنین به بهبود خلق و خوی کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید :

دستور پخت گوجه فرنگی شکم پر به همراه تخم مرغ و گوشت

درمان چاقی / گیاهان مفید برای کاهش اضافه وزن

ارسال شده در تاریخ 16 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , تناسب اندام , ویتامین ها | 835 بازدید

گوجه فرنگی برای کاهش وزن ، چگونه گوجه فرنگی به کاهش وزن کمک می کند؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است