تخت کردن شکم چگونه امکان پذیر است؟ چند روش پیشنهادی برای داشتن شکم صاف

تخت کردن شکم

پیشنهاد چند راه موثر برای تخت کردن شکم

معمولا افراد می خواهند که شکمی صاف و تخت داشته باشند. برای تخت کردن شکم کم کردن کالری دریافتی لزوما بهترین راه نیست و قطعا لذت بخش ترین هم نیست. هنگام صحبت با افراد متفاوت دریافتیم که افرادی که فعالیت هایی مانند باغبانی، رقص و تنیس انجام می دهند، شکم هایی تخت وصاف دارند.

پیشگامان کاهش وزن و تناسب اندام برخی از تغییرات ساده در شیوه ی زندگی را پیشنهاد می کنند تا برنامه ی کاملی برای تخت کردن شکم خود داشته باشید.

بنابراین اگر شما از بابت شکمتان ناراحت هستید یا نتیجه ای که دوست دارید را به دست نمی آورید در اینجا چند روش شگفت انگیز برای تخت کردن شکم به شما ارائه می شود:

آرام بودن؛

جاکوب سیدل دکترای موسسه ملی بهداشت عمومی هلند می گوید استرس باعث افزایش سطح کورتیزول می شود، همان هورمونی که به طور مستقیم چربی را به اندام میانی ما می رساند. برای پایین نگهداشتن استرس باید ۱۰-۵ دقیقه در یک محل آرام و راحت بنشینید. بعد چند بار آهسته نفس عمیق بکشید تا به شفاف شدن ذهن شما کمک کند. همچنان نفس عمیق بکشید و کلمه ی “یک” را چند بار با خود تکرار کنید ( اگر آشفته و بهم ریخته هستید فقط روی کلمه ی” یک” تمرکز کنید).    این تمرین را برای ۱۰-۵ دقیقه یک یا دو بار در روز انجام دهید.

ترک کردن الکل

نوشیدن الکل با شام می تواند یکی از دلایل چاقی شکمی شما باشد. دکتر سیدل می گوید الکل منجر به افزایش سطح کورتیزول می شود که در نتیجه ارسال چربی به شکم بیشتر می شود.

سیگار کشیدن را ترک کنید.

بسیاری از سیگاری ها می گویند که سیگار خودش باریک است ؛ پس باعث چاقی نمی شود!!!!! دکتر سیدل می گوید: حقیقت این است که سیگاری ها چربی شکمی بیشتری نسبت به افراد غیر سیگاری دارند. او همچنین می گوید: “وقتی مردم سیگار را ترک می کنند، ، مقدار چربی شکم واقعا کاهش می یابد.”

مصرف کردن فیبر بیشتر؛

لاورنس جی پزشک متخصص گوارش در مرکز مدیریت وزن جان هاپکینز در بالتیمور می گوید: فیبر به طور کلی تنها برای کاهش وزن نیست (فیبر معده شما را پر می کند و شما غذای کمتری می خورید)، همچنین باعث جلوگیری از یبوست نیز می شود. به طور منظم، به میزان ۲۲ تا ۲۵ گرم فیبر در روز را با خوردن دانه های بیشتر، میوه ها و سبزیجات، تامین کنید.

نوشیدن آب؛

برای از بین بردن نفخ شکم قبل از قاعدگی میزان زیادی آب بنوشید. این مسئله کمک خواهد کرد که نفخ را از بین ببرد، نه اینکه آن را بدتر کند.

داشتن استخوان هایی قوی؛

پوکی استخوان می تواند منجر به استخوان های شکسته در ستون فقرات شود و سبب می شود که بدن شما افت زیادی کند. اگر سن شما ۵۰ سال یا بیشتر است، مطمئن شوید که ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم هر روز از غذاهایی که می خورید و یا از مکمل هایی که استفاده می کنید دریافت می کنید. اگر شما سن کمتر از ۵۰ سال است، ۱۰۰۰ میلی گرم در روز کافی است.

ضربان قلب خود را با انجام تمرینات هوازی افزایش دهید.

تمام تمرینات هوازی در جهان چیزی را انجام نخواهند داد مگر اینکه شما را از شر چربی عضلات شکمی خود خلاص کنند. بهترین راه تمرین هوازی برای ۴۵ تا ۶۰ دقیقه و پنج بار در هفته است.

تو کشیدن شکم؛

تصور کنید که دارید با یک آهنربا شکم خود را به سمت ستون فقرات می کشید. این تمرین را تا زمانی که راحت هستید انجام دهید( با نفس حبس شده). سپس به طور طبیعی نفس بکشید.

راست و مستقیم راه رفتن؛

برای صاف رفتن تصور کنید که یک رشته شما را از بالای سر به سمت سقف می کشد.

مانند یک پادشاه بنشینید؛

افتاده و بد نشستن شکم شما را بد فرم می کند. برای بهبود در نشستن با صندلی خود شروع کنید. ارتفاع صندلی شما باید در حدی باشد که پاهایتان به راحتی بر زمین قرار گیرد. با قرار دادن یک بالشت کوچک بر پشت کمر خود روی صندلی صاف بنشینید.

شانه های خود را تقویت کنید با ورزش کردن و عقب دادن شانه ها.

با ورزش عضلات قفسه ی سینه ی خود را تقویت کنید.

شنا کردن

انجام حرکات چرخشی و تمرینی برای مفصل ران

رقصیدن و …..

 

در پایان باید این نکته را یاد آور شد که هیچ چیز اندازه ی انجام ورزش های شکمی به شما در داشتن شکم صاف و تخت کمک نخواهد کرد.

منبع: preventions

 

ارسال شده در تاریخ 25 فوریه 2018 توسط ریحانه هاشمی با موضوع تناسب اندام | 1,573 بازدید

تخت کردن شکم چگونه امکان پذیر است؟ چند روش پیشنهادی برای داشتن شکم صاف
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است