چرا کره بادام زمینی را به برنامه ی غذایی خود بیفزاییم؟ خواص کره بادام زمینی

کره بادام زمینی که این روزها محبوبیت زیادی را در برنامه ی غذایی افراد به دست آورده است دارای خواص بی شماری میباشد. برخی افراد با این خواص آشنایی ندارند که ما در این مجله به معرفی این خواص خواهیم پرداخت.

 

کره بادام زمینی

چرا کره بادام زمینی را به برنامه ی غذایی خود بیفزاییم؟

۱/ اشتها را کاهش میدهد:

گاهی اوقات ما گرسنه نیستیم اما به علت اینکه مغز برنامه ریزی شده نیست دچار گرسنگی میشویم. مصرف غذاهای مغذی مانند کره بادام زمینی میتواند به کاهش اشتها کمک کند و دلیلش این است که دارای چربی و پروتئین سالم است که این دو عامل میتوانند قندخون را ثابت نگه دارند و از گرسنگی مکرر جلوگیری کنند.

۲/ سطح انرژی را افزایش میدهد:

شما برای افزایش سطح انرژی خود میتوانید دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بخورید. چربی های موجود در آن به همراه فیبر و پروتئین میتواند مدت ها انرژی شما را تامین کند , به این منظور پیشنهاد میشود صبح ها بعد از بیدار شدن کره بادام زمینی را مصرف کنید.

۳/ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش میدهد:

کره بادام زمینی حاوی مقادیر قابل توجهی از چربی های سالم میباشد که میتواند به کاهش سطح LDL و کاهش پلاک های آترواسکلروز کمک کند و این به نوبه خود خطر ابتلا به حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش میدهد.

کره بادام زمینی
۴/ خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش میدهد:

به نظر میرسد که مصرف بادام زمینی و یا کره بادام زمینی , ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش میدهند به خصوص در زنان. اگرچه علت این امر به طور کامل شناخته شده نیست اما میتوان آن را با محتوای سرشار از فیبر همراه با چربی های غیراشباع ضدالتهابی مرتبط کرد.

۵/ عملکرد شناختی را افزایش میدهد:

با افزایش سن , عملکرد شناختی کاهش پیدا میکند و ما در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل میشویم و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر افزایش پیدا میکند. شما میتواند برای جلوگیری از این مشکل , کره بادام زمینی را به برنامه غذایی خود بیفزایید.

۶/ به کاهش آلرژی کمک میکند:

کره بادام زمینی سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند و باعث میشود آلرژی در شما کاهش پیدا کند.

۷/ از ایجاد سنگ های صفراوی جلوگیری میکند:

سالها اعتقاد بر این بود که سنگ های صفراوی به دلیل مصرف زیاد چربی ها ایجاد میشوند اما اکنون ثابت شده است که سنگ های صفراوی در افرادی که رژیم غذایی کم چربی را دنبال میکنند بسیار رایج است و همانطور که گفتیم کره بادام زمینی دارای چربی های سالمی میباشد که میتواند در رفع سنگ های صفراوی به شما کمک کند.

۸/ سلامت پوست را تامین میکند:

کره بادام زمینی غنی از ویتامینE میباشد که میتواند سلامت پوست را تضمین کند. ویتامینE به پوست کمک میکند تا رطوبت خود را حفظ کند و مانع از خشکی و ترک خوردن پوست میشود. همچنین ویتامینE یک ضدعفونی کننده قوی است که میتواند به کاهش تأثیرات نور خورشید بر پوست کمک کند.

کره بادام زمینی
۹/ از میگرن جلوگیری میکند:

کره بادام زمینی سرشار از منیریم است که میتواند درد و شدت میگرن را کاهش دهد. بهتر است که کره روغن زمینی را به طور مرتب مصرف کنید تا از ابتلا به میگرن جلوگیری کنید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 9 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 805 بازدید

چرا کره بادام زمینی را به برنامه ی غذایی خود بیفزاییم؟ خواص کره بادام زمینی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است