پیشگیری از دیابت / راه های علمی برای پیشگیری از ابتلا به دیابت

دیابت  یک بیماری است که می توانید از آن با تغییر در شیوه زندگی، رژیم غذایی و تغییر سطح فعالیت خود پیشگیری کنید.در این مطلب چند راه  پیشگیری از دیابت را برای شما آورده ایم.  بدن شما از گلوکز یا قند غذاهایی که میخورید به عنوان سوخت استفاده می کند. بعد از اینکه سیستم گوارش شما غذا را از بین می برد، بدن شما قند را در جریان خون خود آزاد می کند.

بدن شما با استفاده از قند به سلول های خون و خارج از خون کمک می کند که از گلوکز برای تولید انرژی استفاده کنند. انسولین هورمونی است که از پانکراس شما ترشح می شود. هنگامی که شما انسولین کافی ندارید یا زمانی که بدن شما از آن به طور موثر استفاده نمی کند، گلوکز در خون شما بالا میرود و باعث ابتلا به دیابت می شود.

دیابت یک بیماری جدی است که باید  درمان شود.

 

پیشگیری از دیابت .

 

روش های پیشگیری از دیابت :

  • پیشگیری از دیابت  عمدتا در مورد تغییر شیوه زندگی، از جمله رژیم غذایی و ورزش است.
  • کاهش وزن، افزایش فعالیت و ترک سیگار بزرگترین تغییراتی است که می توانید برای جلوگیری از دیابت یا درمان دیابت انجام دهید.

 

جنبه های مختلفی وجود دارد که  موجب ایجاد ابتلا به دیابت میشود. مدیریت این موارد می تواند از شما  در برابر ابتلا به دیابت پیشگیری کند .

این موارد عبارتند از :

۱/تغییر در شیوه زندگی شما که به کاهش وزن کمک می کند، می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی پیشگیری از خطر ابتلا به دیابت شما داشته باشد. کنترل وزن باید اولویت شما باشد.

۲/ ترک سیگار می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر سلامت کلی شما، از جمله کاهش سطح قند خون شما داشته باشد .

۳/ داشتن خواب کافی

۴/ به طور منظم توسط پزشک ویزیت شوید تا عوامل خطر  را برای دیابت نظارت کنید و در مورد اقدامات پیشگیرانه با پزشک خود صحبت کنید.

۵/ فعالیت خود را تغییر دهید. افزایش سطح فعالیت شما می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

۶/  به طور منظم ورزش کنید. ورزش منظم یک عامل مهم در کمک به حفظ وزن سالم است.

۷/ سطح استرس خود را کاهش دهید.

۸/ مصرف  شکر را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

۹/ خوردن بیشتر مواد غذایی حاوی  فیبر بالا به مدیریت قند خون و میزان انسولین کمک می کند.

۱۰/ خوردن قهوه یا چای کافئین باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ می شود.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

تغذیه سالم مخصوص افراد مبتلا به دیابتی / اقدامات کوچک برای داشتن تغذیه مناسب

تمام گیاهان ضددیابت را بشناسید

ارسال شده در تاریخ 20 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , داروها , درمان , سلامتی , طب سنتی | 764 بازدید

پیشگیری از دیابت / راه های علمی برای پیشگیری از ابتلا به دیابت
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است