پشه‌گزیدگی / ۶ راه درمان پشه‌ گزیدگی با روش های خانگی

افرادی که با خارش بعد از پشه‌گزیدگی رو به رو می شوند همیشه به دنبال راهی برای خلاصی از این درد و تورم پوست می باشند. در این مطلب با بهترین راه برای درمان پشه گزیدگی و  متوقف کردن خارش آشنا شوید.

 

پشه‌گزیدگی .

 

۶ راه درمان پشه‌گزیدگی با روش های خانگی :

۱٫ استفاده از اسانس گیاهی :

بسیاری از اسانس ها از جمله اکالیپتوس ، و روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد التهابی می باشند. یک قطره از یکی از این روغن ها را به محل  پشه‌گزیدگی بزنید تا درد، خارش و تورم  کاهش یابد.

 

۲٫ کرم هیدروکورتیزون :

هیدروکورتیزون یک اثر ضد التهابی قوی دارد. کرم هیدروکورتیزون را به محل نیش پشه بزنید  تا تورم را کاهش دهید و احساس خارش را تحت کنترل نگه دارید.

 

پشه‌گزیدگی .

 

۳٫ مالش الکل :

مالیدن الکل می تواند به طور موقت خارش را تسکین دهد. کمی الکل را  بر روی نیش بکشید.

 

۴٫ آنتی هیستامین ها :

آنتی هیستامین ها  سعی می کنند آلرژن ها را در بدن شما از بین می برند. یک آنتی هیستامین مانند بنادریل یا کلاریتین میتواند به درمان پشه گزیدگی در بدن شما کمک کند ، که تورم و خارش را کاهش دهید.

 

۵٫  کرم هموروئید :

کرم هموروئید کمک می کند تا خارش ، تورم و سوزش را کاهش دهید، کرم هموروئید را بر روی محل نیش حشرات بگذارید تا از خارش ناشی از پشه‌گزیدگی سریع تسکین یابد.

 

۶٫ ریحان :

برگ های ریحان با ترکیبات شیمیایی با خواص ضد التهابی بسته بندی می شوند، و روغن های ضروری داخل برگ ها یک اثر خنک کننده خوب را ایجاد می کنند. از مزایای اقدام ضد التهابی و خنک کننده ریحان برای کمک به تسکین خارش استفاده کنید.

 

منابع : www.onegoodthingbyjillee.com

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما :

دفع حشرات / گیاهانی که باعث دفع حشرات می شوند.

آیا ایدز با نیش حشرات هم منتقل می‏ شود ؟

زیکا چیست ؟

 

 

ارسال شده در تاریخ 27 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 785 بازدید

پشه‌گزیدگی / ۶ راه درمان پشه‌ گزیدگی با روش های خانگی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است