پتاسیم / غذاهای غنی از پتاسیم را بشناسید و مصرف کنید.

پتاسیم یک ماده مغذی حیاتی است که مایعات بدن همراه با هماهنگی آن حفظ می شود. بعضی از انواع کمبود مواد ، منجر به خستگی همراه با بیماری عروق کرونر (فشار خون بالا) می شوند.

مواد غذایی حاوی این ماده مهم بخش مهمی از هر برنامه غذایی متعادل است. پتاسیم به مدیریت درجه های مایع بدن شما کمک می کند، به اجرای فیزیکی همراه با ریشه کنی و از بین بردن چربی کمک می کند . کمبود این مواد  باعث خستگی، بی خوابی، افسردگی، ضعف فیزیکی و همچنین بسیاری از مشکلات عروقی میشود.

 

 پتاسیم

غذاهای غنی از پتاسیم :

میوه های تازه یا خشک:

زردآلو به خصوص انواع خشک شده آن برای سلامتی خوب است . فقط مصرف یک لیوان زردآلو  در روز می تواند میزان زیادی پتاسیم را به بدن برساند.

 

سیب :

اگر تا کنون مواد غذایی را کشف کرده اید از پتاسیم تشکیل شده است ، سیب یک انتخاب عالی است. همچنین کیوی و خربزه از پتاسیم قابل توجهی تشکیل شده اند.

 

 پتاسیم

 

آووکادو :

آووکادو شامل مکمل های ویتامین همراه با چربی های سالم و متعادل است .شما مطمئنا می توانید آن را با هر وعده غذایی خود ادغام و مصرف کنید.

 

ماهی :

ماهی ها می توانند مقدار مورد نیاز  روزانه شما را تامین کنند.  ماهی قزل آلا منبع عالی از پتاسیم است.  اکثر ماهی ها دارای چربی های غیر اشباع و ویتامین های هستند.

 

 پتاسیم

 

شیر :

با وجود این که غذاهای برگ سبز در بین بهترین مواد غذایی حاوی مواد معدنی فلزی اندازه گیری می شوند، ممکن است مواد اولیه فرآورده های لبنی نیز به تامین مواد معدنی کمک کنند. بعضی از شیرها حاوی بیش از  صد میلی گرم مولکول فلزی هستند، هر شیشه ماست حاوی بین ۴۰۰ و ۵۰۰ میلی گرم مولکول فلزی است.

 

سبزیجات برگ سبز :

سبزیجات منبع عالی از پتاسیم هستند. سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد فلزی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : inat.com

ارسال شده در تاریخ 24 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی | 672 بازدید

پتاسیم / غذاهای غنی از پتاسیم را بشناسید و مصرف کنید.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است