پاپایا / مزایای پاپایا برای زیبایی و سلامت بدن / ارزش میوه پاپایا

پاپایا  طعم بسیار خوبی دارد و بسیاری از مزایای سلامتی و پوستی را دارد. تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که نه تنها میوه پاپایا، بلکه برگ ها، دانه ها و ریشه های آن نیز دارای مزایای سلامتی فراوانی است.

 

برگهای پاپایا بسیار بزرگ هستند. مانند یک گلابی شکل گرفته و ممکن است تا ۵۰ سانتیمتر باشد. پوسته میوه نارنجی و سبز است. هسته میوه زرد، نارنجی یا قرمز است. هر میوه حاوی بسیاری از دانه های کوچک سیاه است. یک میوه گرمسیری است که به لطف بسیاری از آنتی اکسیدان ها مفید است که می تواند به کاهش التهاب، مبارزه با بیماری و حفظ ظاهر جوان  کمک کند. برای اولین بار در آمریکای مرکزی و جنوب مکزیک یافت شد، اما در حال حاضر در نقاط مختلف جهان رشد می کند.

 

پاپایا و

مزایای زیبایی و سلامت میوه پاپایا :

 1. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
 2.  از بیماری هایی مانند سرماخوردگی، تب و آنفولانزا پیشگیری می کند.
 3. این میوه می تواند به مبارزه با دژنراسیون ماکولا کمک کند.
 4. حاوی مقدار زیادی فیبر است بنابراین خوردن پاپایا به طور مرتب می تواند به شما کمک کند که از یبوست خلاص شوید.
 5.  به جلوگیری از سرطان کولون کمک می کند.
 6.  میوه پاپایا برای محافظت از قلب شماست.
 7. به شما در از دست دادن وزن کمک می کند.
 8.  به جلوگیری از التهاب بدن کمک میکند تا شما همیشه سالم باشید.
 9. عفونت پوست را درمان می کند.
 10. به پوست شما کمک می کند تا صاف و نرم شود.
 11.  می تواند به شما کمک کند علائم پیری را کاهش دهید.
 12.  برای  درمان ریزش مو ، می توانید از میوه های رسیده استفاده کنید.
 13. مصرف پاپایا سبز به عنوان موثر ترین راه برای افزایش اندازه سینه محسوب می شود.
 14. مالش دادن پاپایا بر روی دندان و لثه ها  به تسکین درد دندان کمک میکند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

آلرژی میوه ای چیست ؟/روش های درمان آن

استفاده سالم از بستنی ها و آبمیوه ها در تابستان

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 30 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 856 بازدید

پاپایا / مزایای پاپایا برای زیبایی و سلامت بدن / ارزش میوه پاپایا
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است