ورم پروستات ، علت ، علایم و درمان ورم پروستات را در اینجا بخوانید.

تقریبا یک سوم مردان زمانی که به سن ۵۰ سالگی می رسند دچار ورم پروستات می شوند. غده پروستات عضو تناسلی مرد است که مایع پروستاتیک را ترشح میکند. غده پروستات در پایه  یا گردن کیسه مثانه قرار گرفته است. در این بیماری فاصله ادرار مخصوصا در شب ها زیاد می شود و دردهایی در پایین کمر احساس می شود.

پروستات غده آخر تناسلی مربوط به ادرار است که مجرای منی از آن عبور می نماید.

علت ورم پروستات

 

علت ورم پروستات :

علت ورم پروستات به خوبی مشخص نگردیده و به نظر نمی رسد که ظهور این بیماری مربوط به فعالیت های تناسلی یا عفونت های غده جنسی باشد.

 

افراد در معرض خطر :

در حقیقت پروستات بیش از هر عضو دیگری در بدن دارای فلز و روی است. مردانی که قسمت زیادی از تغذیه خود را از آرد سفید و هیدرات دو کربن های خالی از روی ترتیب میدهند مبتلا به این بیماری میشوند.

 

علائم ورم پروستات :

 1.   درد یا حس سوزش هنگام دفع ادرار (سوزش ادرار)
 2.    مشکل در ادرار کردن، مانند قطره قطره ادرار کردن یا تاخیر در شروع ادرار
 3.  تکرر ادرار، به خصوص در شب (شب ادراری)
 4.   نیاز فوری به ادرار کردن
 5.  درد در شکم، کشاله ران و یا کمر
 6.   درد در ناحیه بین کیسه بیضه و مقعد (کف لگن)
 7.    درد و ناراحتی در آلت تناسلی و یا بیضه ها
 8.     ارگاسم یا انزال دردناک
 9.  علائم آنفولانزا مانند (که در پروستاتیت ناشی از عفونت باکتریایی)

 

درمان :

 1. مسکن ها و داروهای ضد التهابی
 2. داروهای ضد افسردگی
 3. مشاوره و حمایت روانی
 4. احتباس ادراری حاد مرحله ی دردناکی است که خوشبختانه با سونداژ مثانه توسط پزشک آرامش خواهد یافت.
 5. ورم پروستات  بیشتر در اثر حبس البول می باشد، بنابراین باید از میوه ها و  سبزی هایی که مدر و دارای خاصیت باز کنندگی مجاری ادراری می باشند. در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
 6. ادرار خاصیت اسیدی دارد و چنانچه دفع نشود. ایجاد زخم، نارسایی و بیماری های بسیاری را می کند. مخصوصا اگر وارد مجرای دفع شده باشد و از این جهت بعد از تخلیه ادرار هم بقایای آن را هم که در مجرا مانده است تخلیه کرد. به همین دلیل است که سفارش شده است در حالت ایستاده بول نکنید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

بزرگی پروستات / روش های غیر دارویی درمان بزرگی پروستات
نشانه های سرطان مرگبار پروستات

ارسال شده در تاریخ 23 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی , مسائل جنسی | 1,472 بازدید

ورم پروستات ، علت ، علایم و درمان ورم پروستات را در اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است