نزدیک بینی چیست ؟ علائم، علل و درمان + نکات رژیم غذایی

۱٫۶ میلیارد نفر در سراسر جهان دچار نزدیک بینی هستند . یک مطالعه پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۵۰ ، ۴۹٫۸ درصد از جمعیت جهان تحت تاثیر نزدیک بینی قرار می گیرند که این تعداد ۵ میلیارد نفر است!

استفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند تلفن های همراه و دفترچه یادداشت یکی از دلایل اصلی افزایش تعداد نزدیک بینی است. این اختلال بصری معمولا در دوران کودکی تنظیم می شود و قبل از آن پیشرفت می کند .

این مقاله چگونگی مقابله با نزدیک بینی را به طور موثر با داروهای طبیعی برای شما بیان می کند.

 

نزدیک بینی

 

نزدیک بینی چیست ؟

نزدیک بینی یک اختلال بینایی پیشرونده است که باعث می شود افراد اشیا دور را خوب نبینند.. این اختلال نیز به عنوان نزدیک بینی یا کوتاه بینی اشاره دارد. این وضعیت کاملا شایع است.

طیف وسیعی از عوامل می تواند یک شخص را نزدیک بین کند.

نزدیک بینی هنگامی رخ می دهد که قرنیه شما (لایه بیرونی محافظ چشم شما) بیش از حد منحنی است. وقتی نور وارد چشمتان میشود بر نقطه مستقیم روی شبکیه متمرکز میشود. این تمرکز نامناسب باعث نزدیک بینی می شود. اصطلاح پزشکی مورد استفاده برای این اختلال، خطای انکساری است.

 

نزدیک بینی

 

علائم و نشانه های نزدیک بینی :

علائم (به جز تاری دید ) عبارتند از:

  • سردرد
    خستگی چشم
    مشکل در خواندن تخته سیاه (در مورد کودکان)

این علائم معمولا با اغلب اختلالات بینایی همراه هستند.

 

تفاوت نزدیک بینی و دوربینی :

چندین تفاوت بین نزدیک بینی و دوربینی عبارتند از:

نزدیک بینی با افزایش سن اتفاق می افتد.
این اتفاق زمانی می افتد که نور در مقابل شبکیه متمرکز شده است.
افراد مونوپیک می توانند اشیاء نزدیک را بطور واضح ببینند و دیدن اشیای دور بسیار دشوار است.

 

دوربینی  زمانی اتفاق می افتد که نور ورودی به چشم شما در پشت شبکیه متمرکز میشود.
افراد دوربین می توانند اشیاء دور را ببینند اما معمولا نمی توانند اشیا نزدیک را ببینند.

نزدیک بینی

 

تشخیص نزدیک بینی :

پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که آزمایش چشم را انجام دهید که شامل یک ارزیابی و یک آزمایش پزشکی چشم است.

آنها ممکن است از ابزارهای مختلف استفاده کنند و از شما بخواهند تا از بین چند لنز نگاهی بیندازند.

هنگامی  وضعیت شما تایید شد، ممکن است از شما بخواهید که جراحی چشم یا استفاده از لنزهای تماسی یا عینک را به عنوان بخشی از درمان پزشکی خود انجام دهید.

اگر هنوز برای جراحی آماده نیستید و یا نمی خواهید از لنزهای خود استفاده کنید و بینایی خود را بازسازی کنید، راه های دیگری برای حل مشکل شما وجود دارد. درمان های خانگی زیر کمک می کند تا نزدیک بینی خود را با زمان بازسازی کنید.

 

راه های طبیعی برای درمان نزدیک بینی :

۱٫ ویتامین D

روزانه ۲۵ تا ۱۰۰ میکروگرم ویتامین D مصرف کنید.

غذاهای غنی از ویتامین D مانند ماهی های چرب، ماهی تن، ماهی آزاد، گوشت گاو، پنیر، زرده تخم مرغ و آب پرتقال را مصرف کنید.
شما همچنین می توانید مکمل های اضافی برای ویتامین D پس از مشاوره با پزشک خود را دریافت کنید.

سطوح پایین سرم ویتامین D اغلب با نزدیک بینی همراه است،

 

نزدیک بینی

 

 

۲٫ شیرین بیان

½ قاشق چای خوری شیرین بیان
۱ قاشق غذاخوری عسل
۱ لیوان شیر گرم

شیرین بیان را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.
نیمی را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید.
این مخلوط ها را با یک لیوان شیر گرم مصرف کنید.

شما باید این مخلوط ها را دو بار در روز بنوشید.

 

۳٫ آب هویج :

هر روز یک لیوان آب هویج تازه مصرف کنید.

آب هویج به علت حضور کاروتنوئید ها مانند لوتئین و زاکسنتین در آن مفید است. این کاروتنوئیدها رنگدانه های اصلی موجود در شبکیه را تشکیل می دهند. آنها ماکولا را از آسیب محافظت می کنند و دید کلی شما  بهبود می یابد.

 

نزدیک بینی

 

۴٫  امگا ۳ :

۲۵۰-۵۰۰ میلی گرم امگا ۳ را روزانه مصرف کنید.

مصرف غذاهای غنی از امگا ۳ مانند گردو، دانه های کتان، ماهی و سبزیجات برگ سبز تیره مفید است.
شما همچنین می توانید پس از مشاوره با دکتر خود مکمل های امگا ۳ را مصرف کنید.

اسیدهای چرب امگا ۳ باعث بهبودی غشاهای سلولی آسیب دیده در چشم شما می شود و آنها را یکی از بهترین راه های درمان نزدیک بینی و جلوگیری از پیشرفت آن است.

 

 

۵٫  گل رز :

½ فنجان آب گل رز

دو پد پنبه ای را در آب گل رز خیس کنید. پد خیس شده را روی چشمان بسته قرار دهید.
آنها برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند.
همچنین می توانید از گل رز رقیق شده به عنوان قطره چشم استفاده کنید.

آب گل رز می تواند فورا  نزدیک بینی را درمان کند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : stylecraze.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 5 نوامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع چشم , درمان | 714 بازدید

نزدیک بینی چیست ؟ علائم، علل و درمان + نکات رژیم غذایی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است