لاغری و تناسب اندام

۵ علت اصلی چاق شدن زنان بعد از ازدواج و راهکارهای جلوگیری از آن

بسیاری از خانم ها پس ازدواج  چاق می شوند و این چاقی تاثیر بسیار زیادی بر روی جذابیت و میزان زیبایی آن ها خواهد داشت. از طرفی در بیشتر موارد همسرشان فکر می کند که خانم دیگر برای رابطه آنها ارزشی قائل نیست و مانند دوران نامزدی به سر و وضع خود اهمیت نمی دهد.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که خانم های زیادی در کمتر یک سال پس از مراسم ازدواج دچار چاقی می شوند. اما به راستی علت اصلی پیدا شدن سر و کله چربی ها چیست. در ادامه به ۵ علت اصلی چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها می پردازیم.

رژیم‌های غذایی سخت قبل از ازدواج

معمولا عروس خانم ها در دوران عقد و نامزدی بسیار خوش‌ اندام هستند و در روز عروسی حتی ذره ای اضافه وزن ندارند. چرا که در چند ماه قبل از عروسی به شدت به رژیم، ورزش هوازی و شمردن کالری پرداخته اند.

در صورتی که با روش‌های سریع و تمرینات هوازی شدید وزن کم کنید، پس از اینکه به وزن مناسب رسیدید  و ورزش و رژیم را بی خیال شدید، دچار افزایش وزن شدید خواهید شد. دست‌کاری‌ در سوخت‌وساز بدن در بلند مدت تناسب اندام را بر هم می‌زند. پس در صورتی که دختر دم بخت هستید، زودتر دست‌به‌کار شده و با رژیم‌هایی آرام و پیوسته وزن خود را تغییر بدهید تا این تغییر، دوام بیشتری داشته باشند.

رژیم غذایی برای لاغری

وعده های سنگین غذایی

یکی از علت های مهم چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها این است که خانم ها در غذا خوردن از همسرشان الگوبرداری می‌کنند. آقایان معمولا بیشتر از خانم‌ها غذا می‌خورند. بعد از ازدواج زن و شوهر ها اوقات بیشتری با هم می گذارند، آشپزی در کنار هم، غذا خوردن در رستوران و … عوامل دیگری که موجب افزایش اشتها می شود.

اگر قرار است در رستوران غذا بخورید، قبل از خروج از منزل سعی کنید کمی خود را سیر کنید تا در آنجا زیاده‌روی نکنید. بناراین اگر در دوران نامزدی هستید یا تازه ازدواج کرده‌اید، مواظب خودتان باشید. یادتان باشد باهم زیاد غذا خوردن تنها راه ابراز علاقه به همسر نیست.

تحرک پایین و محدود شدن در خانه عشق

همسرانی که تازه ازدواج کرده‌اند، معمولا از گذشته کم‌تحرک‌تر می‌شوند. وقتی فردی مجرد است، بیشتر به برنامه‌های بیرون از خانه فکر می‌کند.با دوستانش وقت می گذراند، به باشگاه و استخر و… می‌رود، اما بعد از ازدواج، زوج ها ترجیح می‌دهند تا در کنار هم  باشند و در بیشتر موارد نیز از خانه خارج نمی‌شوند.

بی تحرکی بزرگترین عامل چاقی است. بنابراین در کنار همسرتان به فعالیت هایی نظیر قدم زدن، دوچرخه سواری و پیاده روی بپردازید.

پافشاری به صرف غذا در کنار یکدیگر

زن و شوهر هایی که تازه ازدواج کرده اند علاقه ی بسیاری دارند که در کنار هم غذا بخورند. معمولا خانم ها ساعت های طولانی را صبر می کنند تا در کنار همسرشان غذا بخورند و این موجب گرسنگی زیاد و در نتیجه خوردن بیش از حد می شود. از طرفی آقایان در طول روز تنقلات نمی خورند و عادت دارند غذایشان را سریع میل کنند.

در چنین شرایطی خانم ضرر بیشتری می بینند. عروس خانم های عزیز سعی کنند در طول روز از میوه و میان وعده های سالم میل کنند و غذای اصلی را در حجم کم به صورت آهسته بخورند.

پافشاری به صرف غذا در کنار یکدیگر

احساس راحتی زیاد

بسیاری از افراد پس از اینکه قلب طرف مقابل را به دست آوردند، لزومی نمی‌بینند که مانند قبل به زیبایی و تناسب اندام و ظاهرشان توجه نشان بدهند. اهمیت ندادن به ظاهر باعث می‌شود که هر دو نسبت به هم احساس سردی کنند و این‌طور فکر کنند که رابطه شان دیگر مثل گذشته پرشور  نیست. چنین سردی در رابطه زندگی مشترک را با خطر مواجه می‌کند.

هیچ‌وقت اجازه ندهید که خیال راحتتان بعد از ازدواج باعث چاقی و رسیدگی نکردن به سر و وضع‌تان بشود. این بی‌خیالی در درجه اول بی توجهی به خودتان و سپس بی‌احترامی به همسرتان است. شما در همه شرایط، چه تأهل و چه دوران مجردی، باید همیشه به سلامتی و حفظ زیبایی ظاهرتان اهمیت بدهید.

بنابراین در برنامه های روزانه خود رفتن به باشگاه، استخر و برنامه های ورزشی را بگنجانید و به رژیم غذایی خود اهمیت دهید. مانند دوران نامزدی به همسرتان توجه کنید و هر روز احساس کنید که تازه با هم آشنا شده اید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا