مزایای آب نارگیل برای سلامتی، پوست، مو و نحوه استفاده از آن

آب نارگیل در هند بسیار محبوب است. در جنوب هند، روغن نارگیل بهترین روغن برای مو است که باعث می شود دختران موهای سالم تر و قوی تر داشته باشند. نارگیل دارای طعم شیرین ظریف و با طعم و ماندگی است. همچنین یک نوشیدنی انرژی دهنده است که می تواند جایگزین شگفت انگیز برای آب باشد، اما در واقع مزایای نارگیل بسیار زیاد است.

ما در این مطلب درباره مزایای سلامتی آب نارگیل برای پوست و مو صحبت می کنیم.

 

 آب نارگیل

 

مزایای بهداشتی آب نارگیل :

باعث کاهش وزن می شود  :

مزایای استفاده از آب نارگیل در کاهش وزن به طور طبیعی به دلیل آن است که کالری بسیار کمی دارد که به کاهش وزن کمک می کند. همچنین اشتها را محدود می کند و بنابراین باعث می شود که شما کمتر بخورید. همچنین دارای مواد معدنی بالا، ویتامین ها و محتوای آب بسیاری است.

 

 آب نارگیل

 

بدن را هیدراته می کند :

همانطور که آب نارگیل حاوی مواد مغذی بسیار بالا است برای افزایش هیدراتاسیون بدن مفید است. این می تواند در طول روز به جای آب مصرف شود.  همچنین به بهبود عملکرد کلی بدن کمک می کند و با حفظ سطح انرژی بدون ایجاد احساس تنبلی، بدن شما را شاداب می کند.

 

در فشار خون مفید است :

آب نارگیل دارای سدیم و پتاسیم است که به حفظ تعادل الکترولیت در بدن کمک می کند تا به حفظ فشار خون کمک کند و برای افرادی که فشار خون بالا دارند مفید است.

 

 آب نارگیل

 

انرژی زا است :

با وجود اینکه محتوای آب در آب نارگیل بسیار زیاد است، همچنین این نوشیدنی حاوی مقدار خوب ویتامین ها، مواد معدنی مانند فسفر، پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم است که برای پروسه های زیست شناختی بدن بسیار مورد نیاز است.

خستگی را رفع می کند :

آب نارگیل با الکترولیت های غنی شده است که فورا خستگی را رفع می کند. مصرف روزانه آن باعث می شود که احساس تازه و شاداب تر داشته باشید.

 

 آب نارگیل

 

ایمنی بدن را بهبود میدهد :

آب نارگیل دارای ترکیبات و مواد مغذی است که در بهبود ایمنی بدن بسیار مفید است.

 

دیابت را کنترل می کند :

استفاده منظم از آب نارگیل به تنظیم میزان قند خون عمدتا افزایش سطح قند خون بعد از غذا کمک می کند . صبح بهترین زمان برای نوشیدن آب نارگیل است.

 

 آب نارگیل

 

باعث حفظ سلامت قلبی عروقی  میشود :

افرادی که فشار خون بالا دارند سطح پتاسیم کم و میزان بالای سدیم دارند و به همین دلیل توصیه می شود که نمک زیاد در غذا مصرف نکنند. مزایای آب نارگیل در کاهش فشار خون بالا به دلیل داشتن محتوای غنی از پتاسیم است که به حفظ فشار خون کمک می کند.

 

هضم را بهبود میبخشد :

آب نارگیل  در هضم و برای دستگاه گوارش مفید است . همچنین دارای الیاف رژیمی است که به درمان یبوست و تنظیم حرکات مناسب روده کمک می کند. داشتن مقدار زیادی آب نیز یکی از راه هایی است که به حفظ سلامتی دستگاه گوارش کمک می کند.

 

 آب نارگیل

 

 برای پوست مفید است :

آب نارگیل دارای ویژگی های روشن کننده پوست است و همچنین سفید کننده ملایم فوق العاده برای پوست است. به همین علت می توان آن را برای ایجاد چهره روشن استفاده کرد و جوش را به راحتی در خانه حذف کرد. علاوه بر این برای درمان آکنه پوست نیز استفاده می شود.

 

 برای مو مفید است :

آب نارگیل نه تنها دارای مزایای بهداشتی و مزایای پوست است، بلکه دارای مزایای بسیار خوبی برای مو نیز می باشد. استفاده از آن نتایج خوبی در صاف کردن مو نشان می دهد. همچنین اگر به طور منظم استفاده شود شوره سر را رفع می کند. برای درمان شوره سر  از آن برای ماساژ روی پوست و مو استفاده کنید. بعد از یک ساعت بشویید.

 

مترجم یک دکتر

منبع : tipsandbeauty.com

ارسال شده در تاریخ 5 نوامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 888 بازدید

مزایای آب نارگیل برای سلامتی، پوست، مو و نحوه استفاده از آن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است